Ples: Neapeljčan in Ptujčanka trenirata na polovici poti – pri najboljših!
20-letna Ptujčanka Ana Ekart je zadnjih šest let nastopala z Varaždincem Ivanom Jarnecem, ki pa je letos končal plesno pot. Ana je hitro našla novega soplesalca, to je postal 21-letni Neapeljčan Vincenzo Chianese, s katerim sta se takoj ujela. Oba poganja naprej velika želja po plesni izpopolnitvi, temu cilju sta se pripravljena popolnoma podrediti. Živita in trenirata v eni najbolj priznanih plesnih šol v tem delu Evrope, v Molinelli blizu Bologne.

Konec tedna sta se udeležila največjega plesnega tekmovanja v Sloveniji, Maribor Opna, ki je privabil plesne pare iz kar 31 držav sveta. V članski konkurenci, kjer sta nastopala tudi Ana in Vincenzo, je v latinskoameriških plesih nastopilo 78, v standardnih pa 67 parov iz 21 držav. Slovensko-italijanski par se je v obeh kategorijah uvrstil v polfinale, kar je bil pred tekmovanjem tihi cilj, z uvrstitvijo na 12. mesto ga v celoti tudi upravičil.
„Maribor Open je moja najljubša tekma, saj pridejo navijat moji navijači, moje prijateljice in je res nekaj posebnega. Zame je to vse skupaj dodatna vzpodbuda. Tudi s samo uvrstitvijo sva zelo zadovoljna, saj skupaj pleševa šele kratek čas, nekateri pari pa imajo v tej konkurenci za sabo že več let skupnih nastopov, kar je seveda velika prednost,“ je v uvodu povedala Ana Ekart.
Kdo te je navdušil za ples?
A. Ekart: „Za ples sem se navdušila na tekmovanju Maribor Open, ki sem si ga skupaj z mamo ogledala, ko sem bila stara približno 6 let. Ples mi je bil tako všeč, da sem takoj zatem v Mariboru začela s treningi v klubu Pingi International, kjer sem še sedaj. Moja prva plesna učitelja sta bila Alenka in Branko Bohak, ki tudi organizirata tekmovanje Maribor Open.“
Pri plesu je nujna eleganca, še posebej pri standardnih plesih.
A. Ekart: „Res je, že zaradi oblek in z njimi povezanega elegantnega videza je ples privlačen. Tudi zaradi elegantnih oblek mi je ples postal takoj všeč, temu se punce težko upremo (smeh).“
Zakaj si se odločila za standardne in latinskoameriške plese, ne pa npr. hip-hop?
A. Ekart: „Težko natančno rečem, meni so se že od vsega začetka zdeli privlačni. Morda so mi bili bolj zanimivi tudi zaradi manjše zastopanosti, parov je manj, dela se bolj individualno. Nekaj so k tej odločitvi pripomogle tudi že prej omenjene obleke.“
Konkurenca v plesih je zelo velika. Katere države pri tem prednjačijo?
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se