Zgodbe
Slovenci imamo lepšega!
V uredništvu Zarje trdimo, da se lahko Slovenci pohvalimo z lepšim dojenčkom, kot je otoška princeska! Oskar naše Natalije Verboten je lepotec, da mu ni para.
Zločini v objemu teme
Kaznivo hranjenje živali: sto evrov kazni za fizične osebe, več tisoč za pravne. Komu mar za živali!
Visoka cena za samostojnost
Menda otrok od rojstva do odraslosti stane starše za enega dobrega mercedesa. Za nekatere je primerjava otrok z materialnimi rečmi bogokletna, vendar pa drži!
Čudežna lopata Antona Komata
Antona Komata poznamo predvsem kot pisatelja, publicista in aktivista naravovarstvenika. Je pa tudi navdušenec za vrtnarjenje. Že pred davnimi leti smo osupli občudovali njegov divji vrt, na katerega je povabil kače.
Ne štopaj avta z več moškimi!
Res je, da ob slovenskih cestah ne srečujemo več toliko mladih z dvignjenimi palci kot pred desetimi ali še nekaj leti, vendar mladi (in malce manj mladi) še vedno štopajo.
Zoprne ose in (skoraj) nedolžni sršeni
Letos je očitno spet osje leto. Ste vedeli, da imata osa in čebela različen strup, zato po piku ukrepamo različno, kdor je alergičen na osji strup, pa je tudi na sršenovega?
Ptice (iz)umirajo hitreje
Ljudje usodno vplivamo na naravo. Soodgovorni smo tudi za izumiranje nekaterih ptic v Sloveniji. Ogroženih je sploh veliko, gre za alarm, ki opozarja na širše posledice, ki jih bomo s časom občutili vsi.
Nič več prijemanja za gumbe?
Dolga stoletja je bila dimnikarska služba po zakonu obvezna. S 1. januarjem 2016, ko bo v veljavo stopil nov zakon o dimnikarskih storitvah, se bodo dimnikarske storitve prenehale izvajati kot obvezna državna gospodarska javna služba. In potem?
Dobrodošli v enih žlahtnih Brdih
Povedali vam bomo, kaj imajo skupnega Vila Vipolže, Garni hotel Dvor v Kozani, marmelada iz Kojskega, župnišče v Biljani, Gredič, pravljična pokrajina, posejana s trtami …
Nikoli ni prezgodaj za botoks
»Joj, uboga revica, tile herpesi te pa morajo precej boleti,« sem pred časom nagovorila bežno znanko, ko sva se srečali v enem od trgovskih centrov. Zabodeno me je pogledala in mi povedala, da si je dala povečati ustnice.
Naše (ločene) plaže ne damo!
Ste vedeli, da čisto blizu nas, v Trstu, obstaja plaža, ki jo zid ločuje na ženski in moški del? Verjetno ste ob tem pomislili, da gre za precej čudaško in neverjetno reč za te čase. A ste prebrali prav. Obiskali smo poslednji branik javne morale v Evropi.
Kako sem doživel operacijo na očeh in se znebil očal
»Glej in se čudi!« Tako si rečemo, kadar je pred nami kaj neverjetnega in osupljivega. V mojem primeru pa je ta vzklik še bolj dobeseden. Po dolgih pripravah in veliko dvomih sem se odločil za poseg, in ta mi je v celoti vrnil vid ter prinesel olajšanje in zadovoljstvo.
Nevarni hišni ljubljenčki
Čeprav je lastništvo eksotičnih živali pri nas v porastu, še vedno veljaš za čudaka ali vsaj posebneža, če se v tvoji sobi namesto mačke ali psa na kavču zvija kača ali sprehaja kuščar.
Število deložacij skokovito narašča
Ob vseh tragedijah in komedijah, ki se nam dogajajo zadnje čase, je kar nekako tiho, brez posebnega pompa, šla mimo nas novica, da so lani opravili kar 685 deložacij.
Z elektriko nad raka
Ko nas zadene diagnoza rak, je običajna reakcija – panika. Poslušamo pametne in neumne nasvete, preberemo vse, kar so kdaj napisali o tem, ter prečešemo koristno in škodljivo alternativo po dolgem in počez.
Še vedno katastrofa
Program otroške srčne kirurgije naj bi v UKC Ljubljana potekal tako dobro, kot še nikoli. Tako pravijo njegovi snovalci dr. Rajko Kenda, dr. Tomislav Klokočovnik in dr. Sergej Hojker.
Zdaj me ni več strah smrti!
Oče Petre Krobot, Zvonimir Krobot, vitalen in zdrav sedemdesetletnik, je lani februarja v 14 dneh shujšal za devet kilogramov, začela ga je mučiti vrtoglavica, v obraz pa je bil bled, pravzaprav pepelnato siv.
Moški. Zakaj že?
Le zakaj, zakaj so na tem svetu moški? Kakšna korist je od njih? Ne bomo niti spraševali, ali ste se to že kdaj vprašale, le katera se ni?
Vrtnarjenje prepovedano!
Da je Celje močno onesnaženo mesto, ponovno dokazujejo analize, ki so jih pri nas v zadnjem letu opravili tujci (težke kovine so našli celo v podtalnici!), ter čedalje večje zdravstvene težave ljudi, ki živijo v tem delu Slovenije.
Ko plača ne zadošča niti za položnice
Ko so na začetku maja sindikalisti napovedali, da bodo v državni zbor vložili predlog za redefinicijo minimalne plače, je med gospodarstveniki završalo.
Medicinska sestra o odnosih v zdravstvu
Slovenija je zaradi dogodkov na Nevrološki kliniki UKC Ljubljana že nekaj časa na nogah. Policisti preiskujejo, strokovni nadzor poteka, zahteve po odstopih se vrstijo.
Hrana, ki povzroča raka
Prehranski strokovnjaki so sestavili okviren seznam živil, ki bi lahko prispevala k nastanku (in hitrejšem razvoju) rakavih bolezni.
Nevarnost nad našimi glavami
Pred kratkim je na proslavi dneva zmage na ljubljanski Trg revolucije nad proslavljajoče priletel dron. In potem čofnil dol in nekoga poškodoval.
Univerzalni temeljni dohodek ni utopija
Pred kratkim sem se v vladnih prostorih udeležila posveta na temo izboljšanja pravic prekarnih delavcev. Ironija je bila, da je bilo največ navzočih prav redno zaposlenih članov sindikatov in ministrstev.
Naredimo Slovenijo spet cvetočo!
Le redko doživimo, da kakšna tema združi politike z leve in desne. To je zagotovo uspelo čebelarjem, ki na svoje probleme opozarjajo z akcijo Človek posadi, čebela opraši.