Na eni od fotografij, ki je glede na geolokacijo nastala v sibirskem Krasnojarsku, je videti tovorni vlak, natovorjem s severnokorejskimi samovozečimi havbicami M1989 Koksan. Gre za havbice, ki za upravljanje terjajo štiričlansko ekipo in ki lahko 45-kilogramske granate izstreljujejo najmanj 40 kilometrov daleč. Da gre za severnokorejske havbice, so že potrdili strokovnjaki, zdaj se poraja vprašanje, ali bodo z njimi upravljale severnokorejske ekipe, ali pa bodo za upravljanje s tem težkim topništvom izurili ruske vojake.
Znano je že, da se v ruski regiji Kursk, ki so jo delno okupirale ukrajinske sile, nahaja več tisoč severnokorejskih vojakov. Ti naj bi se pridružili ruskim brigadam, a se vsaj zaenkrat na frontni črti še niso pojavili v večjem številu. Ruske sile naj bi sicer v zadnjih mesecih ob uspehih na bojišču trpele velike izgube, po nekaterih ocenah naj bi na dan beležili celo 1500 do 2000 žrtev, torej vojakov, ki so bodisi padli bodisi utrpeli rane, zaradi katerih so nesposobni za boj.
Prav tako naj bi se srečevali z vse bolj izpraznjenimi skladišči sovjetskega orožja. Primanjkovalo naj bi jim tako tankov kot bojnih oklepnih vozil, neznanka pa ostajajo tudi zaloge cevi topov, ki jih je treba ob tako intenzivni rabi nenehno menjati. Po ocenah nekaterih analitikov, ki zaloge ruskega orožja spremljajo s pomočjo satelitskih posnetkov oporišč, naj bi na začetku tega leta v ruskih skladiščih ostalo še približno 3000 samovoznih havbic, pri čemer naj bi bile številne v zelo slabem stanju in bodo tako primerne le za rezervne dele.
Severnokorejska havbica M1989 Koksan je sicer podobna največji ruski havbici 2S7, ki jih je Rusija ob začetku invazije na Ukrajino leta 2022 posedovala približno 300. Jim bodo pa morali granate za te havbice dostavljati Severnokorejci, saj koksan uporablja strelivo kalibra 170-milimetrov, ki ga ruska industrija ne proizvaja.