
Zaposlitev / stran 4

Medicinske sestre ostro nad vlado in sindikate. Zahtevajo odpravo plačnih anomalij.
Združene medicinske sestre zdravstvenih ustanov Slovenije, kakor so se poimenovale, v dopisu zahtevajo odpravo anomalij, ki so nastale pri prevedbi plačnih razredov na novi plačni lestvici.

Zaposleni v zaporih bodo s stavko opozorili na dolgotrajne težave
Z enournim protestnim zborom bodo opozorili na prenatrpanost slovenskih zaporov in na kritično pomanjkanje pravosodnih policistov ter drugih strokovnih delavcev zavodov.

Vse, kar morate vedeti, preden se odpravite na razgovor za službo
Medtem ko je v svetu vsak tretji kandidat zasut s ponudbami za delo, je pri nas takšnih samo okoli 20 odstotkov.

Za devetošolce, ki ne vedo kam v srednjo šolo: tole so najbolj iskani poklici
Gospodarstvo je skupek različnih vej delovanja, a pogosto lahko naletimo na dejstvo, da nekaterih mojstrov in poklicev primanjkuje. Ker je v interesu države, da vse veje delujejo optimalno, skuša država s štipendijami za te poklice še dodatno spodbuditi zanimanje med mladimi. V prihajajočem šolskem letu lahko tako naštejemo 29 takih poklicev.

Tržnica poklicev v Cirkulanah: Kam v srednjo šolo?
Izbira srednje šole je za učence devetih razredov ena najpomembnejših odločitev, saj vpliva na njihovo nadaljnjo izobraževalno in poklicno pot. Da bi jim olajšali to izbiro, se osnovne šole na različne načine trudijo predstaviti različne poklice. Na OŠ Cirkulane-Zavrč že tradicionalno organizirajo Tržnico poklicev.

Bodoči študenti, pozor: tole so novosti v študijskih programih
V študijskem letu 2025/2026 bodo univerze uvedle nekaj novosti v visokošolskem izobraževanju, s katerimi se prilagajajo sodobnim zahtevam trga dela ter napredku znanosti in tehnologije.

Anketa med bodočimi dijaki in študenti: Kaj se jim pri izbiri šole zdi najpomembnejše?
Nekaterim pomembna bližina kraja šolanja, drugi razmišljajo o osamosvojitvi.


ŠETKam lajfu naproti – izberi svojo prihodnost na ŠETK!
Na Šoli za ekonomijo, turizem in kmetijstvo ŠC Ptuj (ŠETK) se zavedamo, da je izbira pravega izobraževalnega programa ena najpomembnejših odločitev, ki jih sprejme vsak devetošolec. Zato ponujamo pester in sodoben nabor izobraževalnih programov, ki so prilagojeni trenutnim trendom in potrebam trga dela. Naša šola s svojo bogato tradicijo in tesnim sodelovanjem z lokalnim okoljem zagotavlja kakovostno izobraževanje, kjer dijaki ne le pridobivajo teoretično znanje, temveč ga tudi aktivno preizkušajo v praksi. Hkrati spodbujamo inovativnost, ustvarjalnost in samostojnost pri reševanju izzivov, s katerimi se bodo srečevali v prihodnosti.

Postani del prihodnosti – izberi Strojno šolo ŠC Ptuj!
Si že razmišljal, kaj želiš postati, ko odrasteš? Strojna šola ŠC Ptuj ti ponuja priložnost, da svoje sanje spremeniš v resničnost! Smo šola z dolgoletno tradicijo, kjer se znanje, praksa in strast združujejo v nepozabno izkušnjo. Pri nas boš spoznal svet sodobne tehnologije, ustvarjal v specializiranih učilnicah ter sodeloval v domačih in mednarodnih projektih.

Vse ti lahko uspe, samo poskusiti je treba

V Sloveniji primanjkuje rejniških družin: vse več otrok napotujejo v zavode
Rejništvo omogoča otrokom varno okolje, a se vse manj družin odloča za ta plemeniti korak

Elektro in računalniška šola ŠC Ptuj: Izobraževanje, ki združuje tradicijo, znanje in priložnosti
Elektro in računalniška šola Šolskega centra Ptuj je šola z bogato tradicijo in široko ponudbo izobraževalnih programov na treh tehničnih področjih: elektrotehniki, računalništvu in mehatroniki.

Višja strokovna šola Ptuj: Študij, kjer pridobite kompetence za zaposlitev
Višja strokovna šola Šolskega centra Ptuj nudi študentom napredna znanja, ki omogočajo konkurenčno prednost na trgu dela, predvsem pa visoko zaposljivost diplomantov. Šola se ponaša z več kot 1.100 diplomanti. V študijskem letu 2025/26 bomo izvajali tri višješolske študijske programe, in sicer: Ekonomist, Mehatronika ter Upravljanje podeželja in krajine.

Kje je v slovenskem šolstvu zaposlenih največ honorarcev
Število pedagoških honorarnih delavcev na visokošolskih zavodih se vsako leto povečuje, medtem ko se na višjih strokovnih šolah zmanjšuje. V študijskem letu 2023/24 je bila med vsemi honorarnimi delavci osmina zaposlena na višjih strokovnih šolah, preostali pa na visokošolskih zavodih, ugotavljajo na republiškem statističnem uradu (Surs).

Inšpektorat za delo ugotovil več kot 17.000 kršitev in izdal za 4 milijone glob
Sindikati ostajajo kritični do Inšpektorata RS za delo. Moti jih zlasti slaba odzivnost inšpektorjev. Na inšpektoratu medtem pojasnjujejo, da so lani zabeležil tako rast števila inšpekcijskih pregledov kot kršitev, pri čemer so skupno izrekli za kar 4,02 milijona evrov glob.

»Nikoli nismo prestari za spremembe«
V središču Celja od leta 2008 deluje Zavod za raziskave, izobraževanje in trajnostni razvoj (Zavod ZRI). Po besedah direktorice zavoda Alenke Vodončnik omenjeni zavod ponuja izobraževanja, ki jih na trgu primanjkuje, v zadnjem času se usmerja predvsem na področja spodbujanja digitalne, zdravstvene in finančne pismenosti. Ker zavod sam zagotavlja vire financiranja, so izobraževanja za uporabnike brezplačna.

Bi delali tam? Za zaposlene ugodne cene frizerskih storitev, masaže, zajtrk in malica za dva evra
Pomanjkanje kadra je največji izziv, s katerim se srečujejo domovi upokojencev.

Kdaj lahko zaradi bolniške ostanete brez službe
Trenutno Slovenija spada pa med države z največ bolniškimi odsotnostmi, šepa pa tudi zakonodaja, ki dopušča tudi zlorabe. V letu 2023 smo Slovenci nabrali za kar 19 koledarskih dni bolniške odsotnosti na zaposlenega. Zlorab pa tudi ne manjka, med vsemi opravljenimi nadzori so zaznali okoli pet odstotkov neupravičene odsotnosti.

Trenutno
15 °C
Delno oblačno
petek, 25. 4
Deževno
sobota, 26. 4
Deževno
nedelja, 27. 4
Deževno
7-dnevni obeti