Trumpov minister pojasnil carine za otočje, na katerem živijo samo pingvini
Pri izdelavi carinskega načrta ZDA niso uporabile umetne inteligence, je pa imela administracija predsednika Donalda Trumpa v mislih predsvem Kitajce.

Ameriški minister za trgovino Howard Lutnick je pojasnil, zakaj so carine uvedli tudi na otočju, na katerem prebiva več pingvinov kot ljudi. Lutnick je v pogovoru za CBS News obravnaval aktualna vprašanja glede vzajemnih carin, s katerimi je predsednik Donald Trump prejšnji teden zamajal svetovno gospodarstvo.
Carin bodo denimo deležni tudi otok Heard in otočje McDonald, nenaseljeno vulkansko otočje v Indijskem oceanu, ki sicer velja za zunanje ozemlje Avstralije in se ponaša s številom prebivalstva, ki je enako 0. Na njem pa vendarle prebiva več vrst pingvinov, ki pa v ZDA ne izvažajo ničesar. Zakaj torej 10-odstotne carine? Je bil seznam ustvarjen s pomočjo umetne inteligence, je med drugim zanimalo novinarko (na približno 7. minuti pogovora)?
Preko obvodov do ameriškega trga
"Če nekatere države izpustimo iz seznama, bodo druge preko njih poskušale doseči ameriški trg. Predsednik Trump je leta 2018 uvedel carine za Kitajsko, nato pa si je Kitajska zgradila omrežje in pričela uvažati v ZDA preko drugih držav. Predsednik to ve in je tega naveličan ter želi to popraviti," je v intervjuju pojasnil Lutnick in zanikal, da je bila za izdelavo načrta uporabljena umetna inteligenca.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se