Lahko ti ukradejo identiteto, ne le denar.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Danes v novomeški mestni hiši na 21. otroškem parlamentu zasedajo predstavniki osmih novomeških osnovnih šol, tokrat razpravljajo o medijih in njihovem vplivu. Iz razprave smo izbrali nekaj mnenj. Mladi se zavedajo vpliva, ki ga imajo mediji na vsakdan, obenem pa znajo kritično spregovoriti tudi o morebitnih pasteh.
"Na naši šoli so najbolj priljubljeni internet in različna družabna omrežja. Tudi televizija, ko je sporedu kakšen film, resničnostni šov, tv nanizanka ali nadaljevanka. Slabo poznamo in spremljamo tiskane medije," je med drugim izpostavil Aljaž iz OŠ Grm. Da virusi že dolgo niso največja nevarnost, je opozoril Gašper iz OŠ Center: "Pomembno je, katere podatke daješ na internet. Lahko ti ukradejo identiteto, ne le denar.
"Dogaja se, da raje komuniciramo med seboj preko računalnika kot v živo. To so pasti in zavedamo se jih," je dejal predstavnik OŠ Bršljin. Da dajanje osebnih podatkov na internetu ni hec je opozoril tudi Aljaž iz OŠ Grm: "Poznam nekaj primerov, ko so vrstnikom vdrli v osebne podatke, pregledovali elektronska sporočila." "Skušam se zavarovati z uporabo varnih gesel, ne hodim v klepetalnice," je povedala njegova vrstnica Lina.
"Mediji močno vplivajo na naše življenje. Lahko nam spremenijo mnenje, pogled na svet, način obnašanja in oblačenja. Opažamo, da realnost pogosto prikazujejo črno-belo. Mladi bi se morali naučiti kritičnega odnosa do medijev," je posvaril devetošolec Žiga iz OŠ Center.
Občinski parlament je pod pokroviteljstvom občine pripravilo društvo Mojca. Po razpravi bodo mladi oblikovali sklepe in jih posredovali na regijski parlament. Nacionalni otroški parlament bo 21. marca v veliki dvorani državnega zbora.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.