Tudi Donačka gora zahteva previdnost in spoštovanje
Zadnjih nekaj let število gorniških nesreč v naši država narašča. Gorska reševalna služba ne posreduje le v visokogorju, kot bi morda pričakovali; največ nesreč se pripeti prav na enostavnejših planinskih poteh, kot je na primer tista na Donačko goro …

Gorski reševalci so letos do konca novembra izvedli 481 akcij; za iskalne akcije so porabili 4.636 ur, za reševalne pa kar 9.959 ur dela. Največ reševanj so izvedli julija in avgusta, največ na območju Triglava, pa v skupini Košute in osrednjem delu Kamniških Alp ... V »ostalem predalpskem svetu«, kamor uvrščajo tudi Spodnje Podravje, se je v tem obdobju pripetilo 3,8 % vseh gorniških nesreč v Sloveniji.
Poškodovalo se je več moških (62 %) kot žensk, slabi dve tretjini ponesrečencev je bilo Slovencev. Največ ponesrečencev je bilo starih med 30 in 39 let, večinoma so se na pot odpravili sami. Največ ponesrečencev si je poškodovalo noge, po pogostosti so sledile poškodbe glave, zgornjih okončin in hrbtenice, pa tudi podhladitve, s smrtnim izidom se je letos končalo 26 nesreč.
Daleč največ gorniškim nesrečam je botroval zdrs (149 primerov),...
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se