© 2026 Media partner agencija d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Selitev Romov z Grabna


dolenjski-list
B. M.
25. 2. 2011, 08.50
Posodobljeno
26. 02. 2011 · 16:42
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

dsc_8162_000.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Z Grabna se je preselila šestčlanska družina Tatjane Kovačič. (Foto: B. M.)

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

Novomeško romsko naselje Graben je po prostorskem načrtu mestne občine Novo mesto predvideno, da se preseli. Zanj v postopku priprave občinskega prostorskega načrta niso bila določena stavbna zemljišča; lokacija zaselka se namreč nahaja na območju gozda, ki je z občinskim odlokom razglašen za gozd s posebnim namenom.

Na mestni občini pravijo, da je preselitev nujna še v letošnjem letu. Družina, ki je tam stanovala, je trenutno naseljena v Brezju, občina pa bo zanjo poiskala ustreznejšo rešitev, nam je pojasnil Janez Doltar, referent za reševanje romske problematike pri MO Novo mesto.

Gre za šestčlansko družino Tatjane Kovačič, ki se s preselitvijo v Brezje strinja, saj so na Grabnu živeli v nedostojnih razmerah: v vlažnih in propadajočih barakah, brez elektrike in brez vode, ki so jo morali nositi. Zdaj čakajo na bivalni zabojnik, o katerem se z občino dogovarja novomeška romska svetnica Dušica Balažek, ki je pojasnila, da imajo Romi na Grabnu le še svoje živali.

Svet24

Prva stran dneva

Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Media partner agencija d.o.o.

Vse pravice pridržane.