Na pokopališču bodo naredili red
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Da je stanje na edinem pokopališču v občini, v Šentrupertu, glede njegove urejenosti, najema mrliške vežice in grobov ter zaračunavanja storitev nejasno, so svetniki opozarjali že večkrat, na eni zadnjih sej pa je Ruža Brcar dala jasno pobudo, da se vse skupaj vzame pod drobnogled. Izkazalo se je, da je bila evidenca vodena pomanjkljivo in da sta v zadnjih štirih letih, odkar obstaja občina, tako višina stroškov rednega vzdrževanja pokopališča in mrliške vežice kot prihodkov od uporabe vežice in grobarine zelo različni, predvsem pa so se povečali, odkar ga je junija lani v upravljanje prevzela trebanjska Komunala.
Zakaj je temu tako, sta pojasnila direktorica občinske uprave Mateja Jazbec in župan Rupert Gole. Novinarka Mojca Žnidaršič pa v tokratni številki Dolenjskega lista med drugim še razkriva, da za sto grobov ni znano niti njihovo lastništvo.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.