Na hrvaški avtocesti ujeli slovenskega državljana: Plačal bo 5700 evrov
V noči na torek so na hrvaški avtocesti A3 pri Lipovljanih policisti na radar ujeli prehitrega voznika, državljana Slovenije.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
28-letni državljan Slovenije je svoj osebni avtomobil pognal do hitrosti 205 kilometrov na uro. Najvišja dovoljena hitrost na tem delu avtoceste je 130 kilometrov na uro.
Hrvaški policisti so ga ustavili in ugotovili, da zaradi preteklih cestnoprometnih prekrškov sploh ne bi smel voziti Hrvaškem. Divjaka, ki se požvižga na kazni, so prijeli in naslednji dan privedli na sodišče. Zaradi prekrškov so mu izrekli 1980 evrov globe, izrekli pa so mu tudi dodatno štirimesečno prepoved vožnje na Hrvaškem.
Ko so pobrskali po njegovi »kartoteki«, so videli, da 28-letnih še ni poravnal vseh glob. V zadnjih nekaj letih si jih je nabral za 3720 evrov. Da ne bi drobili kazni, so jih sešteli in 28-letniku izdali skupno globo v višini 5700 evrov.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.