Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

V Šentrupertu največ o prostorskih dokumentih


J. S.
21. 4. 2016, 11.30
Posodobljeno
11:51
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

seja_sentrupert_001.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Seja Sentrupert 001
seja_sentrupert_007.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Šentrupertski občinski svet je včeraj zasedal na 12. redni seji. (Foto: J. S.)
seja_sentrupert_003.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Župan Rupert Gole

Na včerajšnji seji občinskega sveta so v Šentrupertu obravnavali tri dokumente, povezane s prostorskim načrtovanjem, med drugim pa so tudi imenovali še tretjega nadzornika Energetike Šentrupert, s čimer je nadzorni organ tega javnega podjetja v 100-odstotni občinski lasti popoln.

Za tretjega nadzornika so imenovali predstavnika občinske uprave Janeza Zakrajška, ki je sicer na šentrupertski občini zadolžen za okolje in prostor. V nadzornem svetu se bo tako kot predstavnik ustanovitelja pridružil dvema zunanjima nadzornikoma – Ervinu Pfeiferju in Suzani Leban, ki sta bila na to mesto imenovana konec decembra lani. Že aprila lani sta namreč z mesta nadzornika odstopila Mateja Jazbec in Iztok Kovačič.

»Energetika je lansko leto zaključila pozitivno z rahlim dobičkom. V jeseni smo izvedli kar nekaj sanacijskih ukrepov in podjetje tudi preselili na drugo lokacijo, v občinske prostore. Hkrati pa je napoved za letos zelo dobra, saj bo Energetika lahko ob takem poslovanju ustvarila nekje med 60 in 80 tisoč evri čistega dobička,« o poslovanju tega šentrupertskega javnega podjetja pravi župan Rupert Gole.

Sicer so imeli včeraj šentrupertski svetniki in svetnice na dnevnem redu tri točke, povezane z občinskimi podrobnimi prostorskimi načrti (OPPN). Med njimi župan še posebej izpostavlja OPPN za novo stanovanjsko sosesko na vzhodnem delu Šentruperta. Gre za t. i. medgeneracijsko gradnjo z manjšimi, pritličnimi hišami. »Verjamem, da bomo v prihodnosti našli tudi ustrezni model financiranja oz. investitorja, ki bo takšno stanovanjsko sosesko zgradil. Povpraševanje in zanimanje je za tovrstno gradnjo veliko in po vzoru nekaterih zahodnih držav mislim, da bo počasi ta koncept prišel tudi v Slovenijo. Če bomo mi eni izmed prvih, bo to za Šentrupert nova prepoznavna stvar,« meni župan.

V Šentrupertu so že na prejšnji seji sprejeli odlok o OPPN za spremembe in dopolnitve zazidalnega načrta za območje urejanja obrtno podjetniške cone Šentrupert, a so kasneje prejeli nekaj dopolnil agencije za okolje, ki so jih vnesli v včeraj sprejeti odlok. Občinski svet pa na včerajšnji, 12. redni seji ni potrdil OPPN-ja za kamnolom Draga, temveč je zahteval, da se pred odločanjem preveri dejansko stanje na tem ureditvenem območju.

Občinski svet je na včerajšnji seji med drugim v svet zavoda Osnovana šola dr. Pavla Lunačka kot predstavnike občine imenovali Janjo Grebenc, Mira Brezovarja in Darjo Krivec. Sicer so svetniki in svetnice potrdili tudi znižanje cene neposredne oskrbe storitve pomoči na domu iz 15,72 evra na 15,11 evra. Tako bo za uporabnike cena ure med delovnikom in ob sobotah po novem 6,03 evra, cena storitve na nedeljo oz. na dan državnega praznika pa sedem evrov. Občina namreč subvencionira storitev pomoč na domu v višini 60 odstotkov, krije pa tudi stroške v zvezi s strokovno pripravo, vodenjem in koordiniranjem.

rupert_gole_o_oppn_za_stanovanjsko_cono_sentrupert.mp3

Rupert Gole o OPPN za stanovanjsko cono Šentrupert


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.