Politika zdaj svoje prste rine tudi v Dom upokojencev Ptuj
Po presenetljivo hitri, a ne povsem nepričakovani zamenjavi članov sveta ptujske bolnišnice, ki jih je imenovala država, je zdaj na vrsti sprememba članstva v svetu Doma upokojencev Ptuj. Karte se bodo očitno precej premešale. Ker gre za velik dom in posledično tudi za veliko denarja, si seveda marsikdo želi »oblast« nad njim.

V ponedeljek, 25. maja, je bil objavljen javni poziv za imenovanje predstavnikov vlade RS v svet Doma upokojencev Ptuj. Zainteresirani kandidati morajo vloge v najkasneje 30 dneh oddati na Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Teoretično se lahko prijavi kdorkoli, ki izpolnjuje razpisne pogoje. V praksi pa je jasno, da bo seveda ključna strankarska in politična pripadnost. Politika namreč na ta način obvladuje dogajanje v zavodih in odloča o pomembnih zadevah. Tudi o imenovanjih direktorjev. Glede na spremembo oblasti na državnem nivoju sprememba članov predstavnikov niti ne preseneča.
Država ima v svetu zavoda pet od skupno devetih članov
V imenu ustanovitelja so doslej dogajanje v Domu upokojencev Ptuj nadzirali predsednica sveta Ana Osterman (SD) ter člani Franc Kodela (neodvisni), Mirko Vamberger (SD), Milan Feguš (SAB) in Igor Kopše (SMC). Feguš in Kopše sta člana sveta šele nekaj mesecev, nadomestila sta Otona Mlakarja (SMC) in Žarka Markoviča (DeSUS). Oba sta namreč lani odstopila sama, od tega meseca naprej pa je Markovič novi predstavnik države v svetu ptujske bolnišnice.
S tokratno spremembo članov sveta Doma upokojencev Ptuj se »razmerje« političnih moči pomembno spreminja. Od skupno devetih kandidatov jih je kar pet imenovala država, dva sta predstavnika zaposlenih, po en stanovalcev in občine. Vlada torej ima večino glasov.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se