Turistični boni: Med občinami s termami je Ptuj krepko zaostal
Okužbe s koronavirusom počasi pojenjajo, vzporedno se sproščajo ukrepi ter odpirajo vrata gostinskih lokalov in nastanitvenih obratov. Dobra polovica Slovencev, ki lani ni izkoristila turističnega bona, bo to možnost imela že kmalu. Za zdaj velja tako, da bomo lahko letovali, če bomo cepljeni, preboleli covid-19 ali imeli negativni rezultat testa.

Slovenija je po lanskem prvem valu korone, ki nas je v primerjavi z drugim le rahlo oplazil, državljanom razdelila turistične bone – vavčerje. Po podatkih finančne uprave (FURS) je bone prejelo 2.047.000 imetnikov. Če bi jih vsi izkoristili oziroma unovčili, bi to pomenilo 357 milijonov evrov. Od 19. junija lani, ko so ponudniki začeli sprejemati bone, do sredine letošnjega maja jih je bilo unovčenih za okoli 130 milijonov evrov, kar je 36 odstotkov od zneska vseh potencialno unovčenih.
Meka slovenskega turizma sta Obala in Gorenjska
Po podatkih o lokacijah, kjer smo koristili vavčerje, sklepamo, da sta daleč najbolj priljubljeni destinaciji za počitnikovanje v Sloveniji Gorenjska in Primorska. Rekorderka je občina Piran z obmorskima letoviščema Piran in Portorož, kjer se je potrošilo za blizu 22 milijonov evrov bonov, vse skupaj na slovenski obali pa za dobrih 35 milijonov evrov. Na Gorenjskem je s 7,5 milijona evrov na prvem mestu Krajnska Gora. Sledijo Bohinj s 5,8 ter Bled in Radovljica s skupaj 5,6 milijona evrov unovčenih bonov.
Med termami izstopajo Terme 3000, Čatež in Podčetrtek
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se