Destrnik: „Država mora celostno reševati podeželje“
Po burni razpravi so svetniki občine Destrnik na majski seji sprejeli operativni program odvajanja in čiščenja komunalne vode na območju občine. Gre za strategijo, kako bodo v občini Destrnik reševali odpadne komunalne vode. Cenovno gre za velike razlike med tem, ali bi bila občina v celoti pokrita s kanalizacijskim omrežjem, ali pa bodo določena območja reševali z individualnimi, manjšimi čistilnimi napravami.

V programu je v večjem delu predlagana javna kanalizacijska mreža, kjer pa ni, je načrtovana dogradnja z malimi čistilnimi napravami.
Z javno kanalizacijsko mrežo je trenutno pokritih 24 odstotkov občine, širitev kanalizacijske mreže v okviru aglomeracij načrtujejo še za 23 odstotkov občine, z vključitvijo območja na meji aglomeracije pa bi bila pokritost občine z javno kanalizacijsko mrežo kar 77-odstotna. Ta izgradnja bi stala 8,2 milijona evrov.
Rok za reševanje odvajanja in čiščenja komunalne vode znotraj aglomeracije je leto 2023, za postavitev malih čistilnih naprav rok ni postavljen. Ministrstvo bo prednostno sredstva usmerjalo v aglomeracije, vendar bo moralo sofinancirati tudi izgradnjo kanalizacijske mreže zunaj aglomeracije, ker občine z razpršeno gradnjo tega finančno ne bodo zmogle, tudi občina Destrnik ne, so opozorili. Brez strateškega dokumenta pa bo še težje reševati ta problem, zato so ga svetniki občine Destrnik na majski seji tudi sprejeli, četudi z vrsto pomislekov.
Kanalizacijsko omrežje za vse, ne le za nekatere
Pričakujejo subvencije države
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se