Sp. Podravje: So šole v naravi kljub sofinanciranju in pomoči donatorjev predrage?
Vse osnovne šole v Spodnjem Podravju organizirajo letno vsaj dve šoli v naravi. Razlikujejo se po krajih, ki jih obiskujejo, nastanitvah, programu, razredih, ki se teh dejavnosti udeležujejo, znesku in namenu porabe subvencije in sofinanciranja ministrstva, posledično pa seveda tudi po končni ceni in znesku, ki ga plačajo starši. Kako je možno, da se na dveh šolah za primerljiv program cena razlikuje tudi za 100 evrov? Si vsi sploh lahko privoščijo šolo v naravi? Kako v teh primerih ukrepajo šole?

Dornava: izlet 284 ali 78 evrov?
„Neverjetno se mi zdi, da moramo starši plačati skoraj 300 evrov za petdnevno šolo v naravi, ne da bi sploh dobili specifikacijo računa. Na drugih šolah je cena bistveno nižja, nas pa so le postavili pred dejstvo. Zakaj se naša šola ne prijavlja na razpise Centra šolskih in obšolskih dejavnosti?! Imeli bi cenejši program. Neuradno naj bi bil problem, ker nekateri učitelji ne želijo bivati v domovih, temveč zahtevajo hotel. To pa seveda drago plačamo prav starši,“ je prošnjo, naj raziščemo, kako je na drugih šolah, na naše uredništvo naslovila bralka, ki ima otroke v OŠ Dornava.
Ravnatelj Iztok Hrastar očitke zavrača, češ da so prav starši zahtevali, da gredo otroci v Simonov zaliv, kamor hodijo že deset let. Kot pravi, je skupni znesek precej visok, 284 evrov, za petdnevno šolo v naravi. Končni znesek, ki ga bodo plačali starši, je 78 evrov, ostalo je subvencija ministrstva ter sredstva, zbrana z donacijami. Zbrani znesek (bazarji, donacije Rdečega križa ...) je okrog 3.900 evrov, kar znese 139 evrov na učenca in kar ceno samega izleta bistveno zniža. „Tudi teh 140 evrov skorajda vse prispevamo starši, s tem ko kupujemo izdelke na bazarjih. To je naš denar,“ vztraja naša sogovornica.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se