Ormož: Dolg neplačnikov vode se je v enem letu povečal za skoraj 60 %
Kot ugotavljajo na ormoški Komunali, se je stanje terjatev iz naslova dobave pitne vode, ki so zapadle nad 180 dni, v enem letu povečal za 58 %. Tako je stanje dolgovanih zneskov nad 180 dni na zadnji december 2015 znašalo 10.896 evrov, na zadnji december 2016 pa 17.278 evrov. "Stranke redno opominjamo o zapadlih zneskih. V primeru neplačila po opominjanju vložimo izvršbo na sodišču. V letu 2016 je bilo vloženih 64 izvršb."

Cena pitne vode za gospodinjstva na Ormoškem ostaja približno enaka. V prihodnje pa bodo cene oskrbe s pitno vodo določali za koledarsko leto, tako da se cena med letom ne bi več spreminjala.
Občinski sveti občin Ormož, Središče ob Dravi in Sveti Tomaž so se pred kratkim seznanili z letnim poročilom o izvajanju gospodarske javne službe s pitno vodo v letu 2016 ter potrdili elaborat o oblikovanju cene za tekoče leto. Ob tem je Matjaž Veršič iz Komunalnega podjetja Ormož dejal, da cena oskrbe s pitno vodo ostaja približno enaka. V ceniku pa je tako kot doslej predvidena tudi prekomerna poraba vode. Kot je pojasnil Veršič, se poraba vode šteje za prekomerno, če presega normirano porabe pitne vode, ki znaša 1,2 kubičnega metra na dan (oz. 36 m3 na mesec) za vodomer DN 20. Cena m3 prekomerne porabe pitne vode je od normirane porabe višja za 50 odstotkov. Vendar pa to ne velja za kmetijska gospodarstva, saj so ta v primeru predložitve dokumentacije, višjega plačila oproščena.
Malenkost manjša poraba vode in manj vodnih izgub
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se