Mobilnim učiteljem v zavodih višji potni stroški kot tistim v šolah
Ena izmed potez, ki jo je potegnilo ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport v tem letu, je združevanje šol in zavodov za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami. Se je pa pri tej temi odprlo še kar nekaj drugih vprašanj, med drugim neenaka obravnava mobilnih učiteljev pri izplačilu potnih stroškov; zaposleni v zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami dobijo namreč za 15 odstotkov višje potne stroške kot tisti v osnovnih šolah s prilagojenim programom.

Kakovostna skrb za otroke s čustvenimi in vedenjskimi motnjami s celotnim spektrom različnih oblik pomoči je izjemnega pomena. Da se tega zavedajo in da je ravno to namen združevanja šol in zavodov za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami, pravijo na pristojnem ministrstvu. Ker velikokrat vzgojni zavodi nimajo ustreznih oblik dela in zato več otrok, ki bi potrebovali namestitev, ostaja v zanje neprimernem okolju, so se lotili sprememb. To je tudi eden izmed razlogov, da so na ministrstvu na podlagi strokovnih mnenj, ki so jih pripravili v sodelovanju z delovno skupino, sprejeli odločitev o pripojitvi Vzgojnega zavoda Slivnica k Mladinskemu domu Maribor, tekla pa naj bi tudi razprava o pripojitvi Vzgojnega zavoda Frana Milčinskega Smlednik k Vzgojnemu zavodu Kranj.
Namen tega naj bi bil zagotavljati kakovostno izvajanje javne službe vzgojnih zavodov oziroma t. i. kontinuum izvajanja pomoči.
Razlika v izplačilu potnih stroškov 15-odstotna
Ena izmed zahtev Sindikata vzgoje in izobraževanja (SVIZ), ki se nanaša tudi na to problematiko, pa je, da ministrstvo na sistemski ravni uredi napredovanje mobilnih učiteljev za dodatno strokovno pomoč.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se