Zdaj, ko bo vitaminov iz sadja in zelenjave čedalje manj, posejemo v zabojček z zemljo biološko pšenico, zakrijemo s tanko plastjo zemlje, poškropimo z vodo in pokrijemo s temno folijo. Ko pšenica skali, folijo odstranimo. Najbolje je, če posejemo majhne količine pšenice vsak drugi dan, da bo pri roki zmeraj sveža. Ko je visoka 10 centimetrov, jo požanjemo in uporabimo v smutijih – prava vitaminska bomba je!
Ljudje, ki imajo kronične težave s prebavili, še posebej s črevesjem, bi si morali privoščiti vsaj petnajstdnevno kuro s pšenično kašo (razen če imajo celiakijo!). Pri tem bodo izgubili nekaj kilogramov in si pošteno znižali holesterol. Tri četrt kilograma oprane pšenice iz biološke pridelave zalijemo z dvema litroma vode in kuhamo tri ure, najbolje je, da si pripravimo kašo prejšnji večer za naslednji dan. Na koncu jo pretlačimo skozi sito. Dobiti moramo za štiri globoke krožnike kaše, ki jo lahko malo sladkamo. Če imamo črevesne težave, jemo samo kašo in kuhano sadje, če znižujemo holesterol, si lahko privoščimo tudi zelenjavo in malo pustega mesa. Po petnajstih dneh (pri hudih težavah je pametno zdržati še en teden več) bo telo razstrupljeno, prebavila bodo dobro delovala, krvna slika bo osupljiva, možnosti, da bodo tudi drugi organi delovali veliko bolje kot prej, pa precejšnje. Skratka, splača se nekoliko stisniti zobe, saj sluzasta kaša pač ni kakšen kulinarični presežek.
Pšenični kalčki
Precej okusnejši so pšenični kalčki, ki jih z lahkoto pripravimo sami. Deciliter in pol pšenice operemo in čez noč namakamo v hladni vodi, naslednji dan jo oplaknemo, precedimo, spravimo v kozarec za vlaganje, ki ga prekrijemo z gazo, pričvrstimo z elastiko in postavimo navzdol ter po strani v skledo, da bo voda odtekala. Zjutraj in zvečer nalijemo v kozarec kar skozi gazo vodo in takoj odcedimo, nato znova postavimo v skledo. Po štirih dneh so okusni kalčki uporabni. Če jih bomo redno uporabljali, bodo počasi izginjale motnje obtočil in prebavil, koža se bo polepšala, manj bomo utrujeni in tudi spolna moč bo večja.