Sonda bo poletela do več kot 3 milijarde kilometrov oddaljene Jupitrove lune Evropa z glavnim ciljem ugotoviti, ali je ta z ledom pokrita luna, na kateri naj bi bilo dvakrat več vode kot na Zemlji, primerna za bivanje oziroma obstoj življenja. Do Evrope bo predvidoma prispela šele leta 2030.
»Če najdemo življenje tako daleč od Sonca, bi to pomenilo, da gre za drug izvor življenja kot na Zemlji,« je dejal planetarni mikrobiolog Mark Fox-Powell. Dodal je, da bi bilo to veliko odkritje, ker bi to pomenilo, da se je v našem Osončju kar dvakrat razvilo življenje, posledično bi lahko to pomenilo tudi, da je »življenje v vesolju pogosto.« Evropa je sicer le nekoliko večja od naše Lune, a si niti približno nista podobni. Ponaša se s kar 25 kilometrov debelo ledeno skorjo, pod katero bi se lahko skrival ogromen slanovoden ocean. Prisotne bi lahko bile tudi kemikalije, ki tvorijo sestavine za preprosto obliko življenja. Da bi bilo na Evropi mogoče življenje, so znanstveniki prvič začeli razmišljati v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja, ko so s pomočjo teleskopov ugotovili, da je obdana z ledom.
Prve bližnje posnetke te Jupitrove lune sta posneli plovili Voyager 1 in 2, nato je za navdušenje znanstvenikov leta 1995 poskrbelo še Nasino plovilo Galileo, s fotografij katerega je bilo razvidno, da se na površju lune nahajajo temne, rdeče-rjave razpoke. Domnevajo, da te vsebujejo soli in žveplove spojine, ki bi lahko omogočale življenje.