Ukrajina potrebuje več vojaške podpore in "najhitrejši način za končanje te vojne je zagotovitev orožja Ukrajini", je dejal Stoltenberg, ki dodaja: "Predsednik Putin mora spoznati, da na bojišču ne more zmagati, ampak mora sprejeti pravičen in trajen mir, v katerem bo Ukrajina imela vlogo suverene in neodvisne države." Članice zavezništva je pozval, naj še naprej zagotavljajo podporo Ukrajini, zlasti v tej težki fazi vojne. Kitajsko pa je pozval, naj preneha podpirati nezakonito rusko vojno.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Madžarski premier Viktor Orban skenira razmere drugače in ponuja drugačno pot. "Če komunikacije ni, je vojna vse hujša," je dejal po poročanju spletnega portala Politico. Ocenil je, da tako v Kijevu kot v Moskvi "ni volje za dosego miru, saj sta oba prepričana, da je čas na njuni strani". Meni, da je potrebna mirovna misija in spomnil na svoja nedavna obiska v Moskvi in Pekingu. Poudaril je, da je "potreben dialog z Ukrajino, pa tudi z Rusijo".
V prvih tednih madžarskega polletnega predsedovanja Svetu EU se je Orban hotel pokazati kot mirovni posrednik v ukrajinski vojni, ko je nepričakovano obiskal Kijev in se srečal z Zelenskim, nato pa se je v istem tednu v Moskvi na nezadovoljstvo številnih članic EU sestal še s Putinom. Orban je danes še kritiziral po njegovem mnenju prevladujoče mnenje v Evropi, da je v ukrajinski vojni pred prekinitvijo ognja treba najprej vzpostaviti dialog in oblikovati mirovni načrt. "Če bomo čakali na mirovni načrt, ki bo sprejemljiv za obe strani, ne bo nikoli miru, saj prvi korak ni mir, temveč prekinitev ognja," je dejal.