Zvezna država Utar Pradeš izvaja stroge zakone proti zakolu krav, kršitve pa se kaznujejo z do 10 leti zapora in denarno kaznijo do 500.000 indijskih rupijev (okoli 5000 evrov). Državni zakon proti zakolu krav ne prepoveduje samo usmrtitve živali, ampak tudi prodajo, prevoz in skladiščenje govedine. Hindujska vera, glavna vera države, kravo namreč zapoveduje kot sveto žival.
Policija naj bi v hišo v vasi Khatai v Bijnorju poslala štiri policiste, potem ko je prejela anonimno prijavo, da naj bi se v bivališču nahajala govedina. Policija mesa ni našla, pregled pa je 55-letnico tako pretresel in prizadel, da je med paničnim napadom umrla.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
A policija odgovornost zanika, trdijo, da je ženska umrla zaradi spontanega napada astme. "Gospa je imela astmo in se je zadnjih nekaj let zdravila zaradi astme," je trdil Jai Bhagwan Singh, lokalni policist.
Njene smrti nikakor ne povezuje z racijo. So pa obtožbe na podlagi prijave suma zakola krav redna škodoželjna praksa, ki se jo Indijci medsebojno pogosto poslužujejo, zato je bila odrejena tudi preiskava prijaviteljevega motiva. Ženska je bila namreč glede na dokaze povsem nedolžna.
"Premetali so hišo, medtem ko smo mi trdili, da nismo shranili ničesar, kar je vlada prepovedala. Moja mama je imela zaradi ravnanja policije napad panike. Hitro smo jo odpeljali v lokalno kliniko, kjer je zdravnik razglasil njeno smrt," je dejal žrtvin sin.
Takih racij pa ne gre jemati zlahka tudi z vidika policijskega nasilja in izrabe zakona. V sosednji zvezni državi Madjs Pradeš so oblasti junija z buldožerji uničile domove 11 ljudi, potem ko so domnevno v njihovih hladilnikih našli govedino, na njihovih dvoriščih pa naj bi bile krave. Policija pa je trdila, da so bile hiše porušene zaradi nezakonite gradnje, ne da bi predložila kakršne koli dokaze.