Poročali smo že, da je Agencija RS za okolje (Arso) za današnjo noč in nato jutro izdala opozorilo pred vetrovnimi razmerami. Ponoči bo namreč pred prihodom hladne fronte predvsem v višjih legah in po nižinah severovzhodne Slovenije krepil jugozahodnik, ki lahko doseže hitrost okoli 70 km/h, v višjih legah pa tudi okoli 100 km/h. V sredo pa bo čez dan zapihal okrepljen severni veter.
Meterorologi Arsa zdaj opozarjajo, da se bo vreme v prihodnjih dneh »zelo hitro spreminjalo,« pri čemer glede vprašanja sneženja ostaja veliko negotovosti. Trenutno nad našimi kraji še vztraja jugozahodni zračni tok, ki se bo krepil. Ciklonsko območje s hladno fronto se nahaja severneje, nad Nemčijo. Ob pomiku ciklona proti Baltiku se bo hladen zrak začel spuščati proti našim krajem
Na Notranjskem in Dolenjskem lahko vidijo kakšno snežinko
Kot je znano, nas bo jutri čez dan prešla hladna fronta s padavinami, okrepljenim severnim vetrom in ohladitvijo. Zjutraj in dopoldne bo marsikje topleje kot popoldan. Po nižinah se bo do večera ohladilo za 5 do 10 °C, vendar še vedno premalo, da bi snežilo po nižinah. Manjša izjema so lahko višje lege Notranjske in Dolenjske, kjer lahko jutri zvečer za krajši čas dež preide v sneg. Padavine se bodo namreč najdlje zadržale v jugovzhodni Sloveniji. Nekaj snega bo zapadlo v gorah, a bo tudi tam količina večinoma majhna.
Napoved negotova
Četrtkovo jutro bo nato jasno in hladno, marsikje bo slana. »Nad nami bo hladna in neobičajno suha zračna masa. Zaradi močnih višinskih vetrov se bo vremenska situacija hitro spreminjala,« so poudarili na Arsu. Še zjutraj bo nad Atlantikom majhen ciklon, ki se bo do petka zjutraj pomaknil nad Balkan. Ravno nad našimi kraji se bo nahajala polarna fronta – meja med toplim zrakom na jugu in hladnim na severu. Natančna lega ciklona je zaradi hitrih sprememb v zračnem toku še negotova, pri čemer lahko ima po napovedih meteorologov že majhen pomik v njegovi legi, denimo le za 50 kilometrov, velik vpliv na temperaturo zračne mase nad našimi kraji s tem pa tudi na količino in predvsem obliko padavin. Dodali so, da je sicer trend zadnjih napovedih »vse bolj na strani dežja, a to še ne pomeni, da se napoved ne bo spremenila v drugo smer.«