Kdaj bodo slovenske banke, ki kujejo rekordne dobičke, znižale obrestne mere?
Banke vam za posojila zaračunavajo višje obrestne mere kot v Evropi, hkrati pa dajejo nižje obresti za depozite. Kdaj bo tega konec?

Banke še naprej beležijo rekordne rezultate. V avgustu so tako ustvarile dodatnih 81 milijonov evrov plusa, v prvih osmih mesecih letošnjega leta pa njihov skupni dobiček znaša že vrtoglavih 771 milijonov evrov. To je skoraj petino več kot lani. S tem so banke na dobri poti, da presežejo lansko rekordno leto. Toda hkrati vam za posojila zaračunavajo višje obrestne mere kot v Evropi, hkrati pa dajejo nižje obresti za depozite.
A sanjski časi se (počasi) zaključujejo. Svet ECB, ki je danes zasedal na Brdu pri Kranju, se je namreč odločil za nov, tretji obrestni rez v letošnjem letu. Tako je osrednje obrestne mere znižal za dodatnih 0,25 odstotka. Depozitna obrestna mera, ki je po novem referenčna za evrsko denarno politiko, bo tako po novem pri 3,25 odstotka. To pomeni pocenitev denarja, kar bo olajšalo položaj kreditojemalcev, obenem pa tudi nižje dobičke za banke.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se