Naivnež in kriminalec

Zaupal je sladkim besedam klicatelja in ostal brez več kot 10 tisoč evrov

G.G.
29. 8. 2024, 15.40
Posodobljeno: 29. 8. 2024, 15.58
Deli članek:

Spretno jezikavi malopridnež je v telefonskem pogovoru zapeljal moškega na Cerkljanskem in ga oljašal za za več kot 10.000 evrov.

Profimedia
Takole si agencija Profimedia predstavlja spletnega prevaranta.

Naivni občan je zaupal klicatelju in mu omogočil dostop do svoje spletne banke. S tem pa mu je omogočil tudi, da je posledično za več 10 tisoč evrov oškodoval več fizičnih oseb, so sporočili s Policijske uprave Nova Gorica, ki okoliščine kaznivega dejanja še preiskujejo.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Policisti opozarjajo, da v zadnjem obdobju policija obravnava večje število različnih spletnih goljufij, ki se začnejo s klici lažnih bankirjev oz. trgovcev s kriptovalutami, z lažno e-pošto v imenu bančnih ustanov ipd., pogosto pa se končajo tudi z vdorom v elektronsko banko in praznim bančnim računom oškodovancev. "Internet je namreč neznansko privlačen za spletne kriminalce, napadalci z umetelnimi zvijačami in obljubami iz vas izžamejo denar ali pridobijo dragoceno finančno informacijo," so zapisali. Spletni kriminalci postajajo čedalje bolj inovativni in čedalje teže jih je odkriti. "Sodobni spletni prevaranti bodo storili vse, da se dokopljejo do vašega denarja in/ali vaših bančnih podatkov, pri tem pa so se pripravljeni vživeti v najrazličnejše vloge," so dodali.

Ob morebitnem oškodovanju občanom svetujejo, da zberejo vso razpoložljivo dokumentacijo (elektronsko pošto, podatke o transakcijah, morebitne mobilne številke, naslove elektronske pošte, IP številke) in se za prijavo čim prej obrnejo na najbližjo policijsko enoto in oškodovanje prijavijo policiji. "Prav tako o morebitni zlorabi nemudoma obvestite svojo banko," še svetujejo.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja