
Bolezni / stran 286

Darovanje organov je "dejanje srca"
Spoštovanje ukrepov za zmanjšanje okužb s covid-19 lahko reši tudi življenjja ljudi, ki čakajo na presaditev organov, opozarjajo storkovnjaki.

Vstopne točke za odvzem brisov po potrebi pri vseh zdravstvenih domovih

V UKC Maribor zapolnjene vse kapacitete. Ne želijo strašiti, vendar ...
Kakšnih dodatnih ukrepov na ravni občine zaenkrat ne načrtujejo, uvajajo pa splošne ukrepe, kot je na primer merjenje telesne temperature vsem obiskovalcem občinskih in upravnih prostorov.

Zvezdnica serije Beverly Hills bije hudo bitko z boleznijo
Jason Priestley skrbi za svojo nekdanjo soigralko.

Novomeška bolnišnica ima postelj za okužene dovolj, a premalo kadra

"Bistveno se bodo povečale odsotnosti od pouka, ne bo mogoče doseči učnih ciljev, otroci bodo imeli slabši imunski sistem"
Letošnji izsledki sistema za spremljanje gibalne zmogljivosti otrok Športno vzgojni karton so za stroko šokantni. Debelost med otroki se je zaradi dvomesečne karantene povečala za kar 20 odstotkov.

Evropska agencija za zdravila podprla to zdravilo pri zdravljenju bolnikov s covidom-19
Evropska agencija za zdravila (EMA) podpira deksametazon pri zdravljenju bolnikov s covidom-19, ki so na podporni terapiji s kisikom ali mehanski ventilaciji, so sporočili iz Javne agencije RS za zdravila in medicinske pripomočke.

Bojana Beović: Sredi oktobra bi lahko bilo v bolnišnicah 300 bolnikov s covidom-19
Bojana Beović in Jelko Kacin sta danes povedala, da je jesenski val okužb prišel prej kot so pričakovali.

Demenca postaja vse večji problem
V Sloveniji ima demenco 34.000 ljudi, v Evropi deset milijonov, v svetu pa kar 47 milijonov. Ocene strokovnjakov so zaskrbljujoče, kot pravijo, je diagnosticiran le vsak četrti bolnik.

Matjaž Jereb: Najmlajša bolnica na intenzivni negi šteje 47 let, trije brez pridruženih bolezni, povprečna starost zaskrbljujoča ...
O aktualnih razmerah na Kliniki za infekcijske bolezni in vročinska stanja v UKC Ljubljana je spregovoril vodja tamkajšnjega oddelka intenzivne terapije Matjaž Jereb.

Manj testov, manj okužb: v bolnišnicah 70 bolnikov s koronavirusom
V bolnišnicah je vedno več bolnikov s covidom-19.

Nove okužbe v domovih: trije okuženi iz bolnišnice v rdečo cono
V Pegazovem domu v Rogaški Slatini so konec tedna pri stanovalcih potrdili dve novi okužbi, v Domu Nine Pokorn na Grmovju pri Žalcu, kjer prebivajo osebe s težavami v duševnem zdravju, pa imajo eno novo okuženo stanovalko.

Tudi koronavirus ima Ahilovo peto
V šali pravijo, da je lovec na viruse. Prof. dr. sc. Ivan Đikić predava in raziskuje na Univerzi Goethe in je direktor Inštituta za biokemijo II (IBC2) v Frankfurtu.

Demenca: diagnosticiran le vsak četrti bolnik
Danes je svetovni dan Alzheimerjeve bolezni, ki poteka pod geslom Spregovorimo o demenci! Vseslovensko Združenje Spominčica izpostavlja, da je nujno osveščati, zmanjšati stigmo obolelih, prepoznati prve znake bolezni in jo čim prej diagnosticirati.

Vse resnice o holesterolu
Čeprav se zdi, da o holesterolu vemo že vse, kroži o njem kar nekaj napačnih informacij. Da bomo seznanjeni s to nadlogo, preglejmo nekaj dejstev.

Znani podatki za soboto, narašča število oseb na intenzivni negi
V bolnišnicah se zdravi 66 bolnikov s covidom-19, 13 jih potrebuje intenzivno nego.

Dan zavedanja o ginekoloških rakih v znamenju vijoličnega
V številnih evropskih državah, tudi v Sloveniji, danes obeležujemo dan zavedanja o ginekoloških rakih, ki letos poteka pod geslom 20. septembra bomo svet spremenili v vijolično. Letos je posebej izpostavljen rak materničnega vratu v sklopu globalne strategije Svetovne zdravstvene organizacije za svet brez raka materničnega vratu.

Osteoporoza lahko doleti vsako tretjo starejšo osebo
Že v otroštvu z napačno prehrano in zgrešenimi navadami začnemo postavljati temeljne okoliščine za poznejšo bolezen. Od večine drugih bolezni pa se osteoporoza razlikuje ravno po tem, da se človek morda sploh ne zaveda, da jo ima.

Ko že navaden prehlad povzroči kup preglavic
Pri primarni imunski pomanjkljivosti (PIP) gre v osnovi za genetsko okvaro, ki povzroči moteno delovanje imunskega sistema. Zato imajo bolniki pogostejše in dolgotrajnejše okužbe.

Spremembe v očeh opozarjajo na različne zdravstvene nevšečnosti
Izbočene oči opozarjajo na bolezni ščitnice, če čedalje slabše vidimo, moramo pomisliti na sladkorno bolezen, dvojni vid pa je še posebej nevaren zaradi morebitnega tumorja. Na kaj še moramo biti pozorni in kako ukrepati?
Trenutno
10 °C
Deževno
nedelja, 27. 4
Delno oblačno
ponedeljek, 28. 4
Delno oblačno
torek, 29. 4
Delno oblačno
7-dnevni obeti