Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Bolezni / stran 263

sonce.jpg
Bolezni · Oglas

Zaloge vitamina D hitro poidejo, telo pa ga rabi

Vitamin D v našem telesu poleg najbolj znane funkcije - presnove kalcija in posledično gradnje kosti - vpliva tudi na druge funkcije. Spomladi in poleti je njegov glavni vir izpostavljenost soncu, a jeseni in pozimi te zaloge poidejo. Zato imamo takrat najnižje ravni vitamina D in ga je dobro nadomeščati.

8. 12. 2020, 14.30
vitamn-d
Vitamin D · Oglas

Pozimi nujen za odrasle in otroke – D3

Vitamin D je v vodi topen vitamin, ki je izredno pomemben pri razvoju kosti, zob in delovanju imunskega sistema. Povečuje zmožnost tankega črevesja, da to lažje in učinkovitejše absorbira fosfor in kalcij iz prehrane. Je odgovoren za vzdrževanje ravni kalcija v krvi, ta pa omogoča normalno delovanje mišičnih in živčnih celic.

8. 12. 2020, 12.35
črna redkev

Črna redkev prinaša moč za krepko zdravje

Ne pozabite na odlično superživilo, ki je nekoč skoraj obvezno imelo svoj prostor poleg krompirja v hladni kleti. Črno redkev so spoštovali že v starem Egiptu, kot eno največjih koristi pa so občudovali njeno moč za krepko zdravje.

Zoran Franc
7. 12. 2020, 15.00
Vitamin D.jpg
Vitamin D · Oglas

80 odstotkom Slovencev primanjkuje vitamina D. Ste med njimi?

Drugega novembra smo obeležili svetovni dan vitamina D, s ciljem zmanjševati pomanjkanje tega za zdravje zelo pomembnega vitamina. Ob pandemiji koronavirusa je to še toliko bolj aktualno, saj nacionalne raziskave kažejo, da kar okrog 80 odstotkov odraslih prebivalcev Slovenje v jesensko-zimskem obdobju ni zadostno preskrbljenih z vitaminom D, čeprav ima ta med drugim zelo pomembno vlogo pri delovanju imunskega sistema.

7. 12. 2020, 14.30
jožef-kociper, psihiater
vestnik · Zdravje

Jožef Kociper: Še v tako težkih razmerah nam ostane svoboda. Svoboda izbire

Današnji čas, ko se poleg vseh običajnih spopadamo z mnogimi novimi in neznanimi situacijami, nam prinaša mnoge izzive. Kriza je preizkus za vse nas. V nas prebuja različna občutja in odzive, lahko strah, morda jezo, negotovost ali še kaj drugega. Nekoč bo tudi tega konec in bodo spet prišli boljši, vsaj bolj gotovi in varni časi. Kako pa se spoprijemamo s krizo, kako jo predelujemo, smo se pogovarjali s psihiatrom Jožefom Kociprom, iz psihiatrične ambulante v Radencih, ki ni govoril le o tem, kaj nam kriza jemlje, ampak tudi, kaj nam lahko da.

A. Nana Rituper Rodež
7. 12. 2020, 08.54

© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.