
Bolezni / stran 148

Veste, kako se obraniti pred komarji
V toplih dneh pride na plan mrčes. Še posebej so nadležni komarji, ki z brenčanjem motijo otrokov in naš spanec, njihovi piki pa so srbeči in pogosto tudi boleči. Veste, kako se obraniti pred njimi?

Depresija se odraža tudi na vašem telesu
Kdaj ste si nazadnje rekli, da čutite, da ste čustveno nestabilni in močno utrujeni in da si morate zaradi tega vzeti čas in si povrniti duševno zdravje?

Bolezen ščitnice naj bi pestila vsako peto žensko
Zagotovo ste že slišali za marsikatero bolezen ščitnice, malo manj poznan pa je hashimotov tiroiditis. Kaj je omenjena bolezen, kako prepoznamo znake in na kaj moramo biti pozorni, lahko preberete v nadaljevanju.

Kako skrbeti za svežino v obdobju nosečnosti
Naravno vaginalno floro lahko porušijo hormonske spremembe med nosečnostjo, ko smo bolj dovzetne tudi za različne bakterijske infekcije.

Nova alergija, ki lahko povzroči tudi smrt
Število ljudi, ki jih mučijo različne alergije, v svetu vztrajno narašča. Med najhitreje rastočimi so alergije na hrano. Ena takšnih, tako znanstvenikom kot zdravnikom še vedno precej neznana, saj se o njej govori šele dobro desetletje, je t. i. alergija na rdeče meso oziroma sindrom alfa-gal, ki je večinoma posledica ugriza klopa. Neprijetna tema v sezoni piknikov in klopov.

Zelišča, ki preženejo tegobe menopavze
Na pomoč pri ohranjanju hormonskega ravnovesja vam lahko prijazno priskoči narava.

V petek potrdili 294 okužb s koronavirusom, 12 v Pomurju
V petek so ob 610 PCR-testih in 2689 hitrih antigenskih testih potrdili 294 okužb z novim koronavirusom. Po oceni NIJZ je v Sloveniji trenutno 3819 aktivnih primerov okužbe. Sedemdnevno povprečje potrjenih primerov trenutno znaša 238, število potrjenih primerov v zadnjih 14 dneh na 100.000 prebivalcev pa je trenutno 179.

Kaj je tenzijski glavobol in kako ga odpraviti?
Tenzijski glavobol povzročajo stres, tesnoba, depresija, utrujenost, hormonske spremembe, dolge ure pred računalnikom ali ob natančnem delu, ob katerem je glava dolgo časa na istem mestu, napačen položaj vratu med spanjem, pa tudi kajenje ter čezmerno pitje alkohola ali kave.

Iz ust mi smrdi, čeprav sem si umila zobe!
Se tudi vam to dogaja? preverite, kaj je lahko vzrok ...

Ali imate sindrom sramežljivega mehurja?
Seveda je vsem veliko prijetneje urinirati v lastnem stranišču kot v javnem, a obstajajo ljudje, za katere je opravljanje male potrebe v javnih straniščih, kjer so prisotni tudi drugi, nemogoče.

Domačini so zaskrbljeni, besede kočevskega župana jih ne prepričajo, medtem morajo piti »kalno vodo«
Pri Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) prebivalcem v nekaterih občinah z vodnimi sistemi, povezanimi z rekama Rinža in Bilpa, še naprej odsvetujejo uporabo vode za pitje in pripravo hrane.

(TOČA V POMURJU) Samo nemo so lahko gledali, kako izgubljajo vse
O končni škodi je še prezgodaj govoriti – Ob ogledu stanja so bili šokirani.

Bezgovi cvetovi za čiščenje organizma in lajšanje prehladov

V Ljubljani prodajali strupeni »sladoled,« a je šlo za nekaj potencialno še bolj smrtonosnega
V Ljubljani so v okviru sistema za zgodnje opozarjanje na pojav novih psihoaktivnih snovi (NPS) nedavno zaznali vzorec, ki se je prodajal kot 3-MMC, na ulici znan pod vzdevkom »sladoled,« v resnici pa je vseboval sintetični katinon 3-CMC.

Miljana Kulić - Bom pa BRUHALA!
Resničnostna zvezda se je odločila, da gre na operacijo želodca! Miljana Kulić je v svojem prvem intervjuju po diskvalifikaciji iz "Zadruge 5" razkrila, kako uživa v svobodi.

Loredan: v reformo zdravstva šele po 12 mesecih nujnih ukrepov
Kandidat za ministra za zdravje Danijel Bešič Loredan je med prvimi ukrepi napovedal pripravo jasne strategije za spopadanje z morebitnimi novimi valovi epidemije covida-19. Poleg tega pa je kot eno prvih nalog svojega ministrovanja predstavil spremembe na področju primarnega zdravstva.

Jeff Bridges priznal, da je na trenutke že plesal s smrtjo
»Moj imunski sistem je bil povsem sesut.«

Poprova meta za osvežitev, zdravje in rešitev na vrtu
Na vrtu se je v teh dneh poleg ostalih zelišč močno razbohotila tudi poprova meta. Če bi jo želeli opisati zgolj z nekaj besedami, lahko rečemo sveže, aromatično, pomirjujoče in nepogrešljivo. Se strinjate?

Problem popoldanskega dela zdravnikov: Vzrok je zdravstveni sistem

Se lahko saga hrvaške nosečnice zgodi tudi v Sloveniji?
Na Hrvaškem je bila javnost na nogah, ker so nosečnici, ki nosi otroka z zelo težko diagnozo in izjemno slabo prognozo za preživetje (možganski tumor), zavrnili prekinitev nosečnosti. Predvsem pa je skrb vzbujajoče, da ji zdravniki po preiskavah niso predstavili možnih postopkov oziroma terapije, med katerimi je tudi prekinitev nosečnosti. Gre za pojasnilno dolžnost, pri kateri zdravstveni delavec ne bi smel uveljavljati ugovora vesti. Kot pravi predstojnik ljubljanske porodnišnice, si nekateri to pravico razlagajo po svoje in kršijo profesionalne etične standarde.