Preprosta masaža obraza sprošča mišice in preprečuje nastajanje gub
Kako pa je z masažo obraza v domačem okolju, ki je zadnje čase postala tako priljubljena? Kakšne rezultate prinaša in kako se je lotimo?

Ob vsakodnevnem masiranju boste kmalu opazili, da je vaša koža bolj napeta, čvrsta in na splošno lepša, saj masiranje obraza: spodbuja cirkulacijo krvi, sprošča mišice in živce, pomaga pri vlaženju kože, saj spodbuja prehajanje hranil na površje kože, poživi polt, razstruplja, izboljša elastičnost in napetost kože, spodbuja delovanje limfe, zmanjšuje zabuhlost, očesne vrečke in temne kolobarje okoli oči (podočnjake), preprečuje oziroma upočasnjuje nastajanje gub, pospešuje izločanje toksinov in je odlična pomoč za prodiranju kozmetičnih izdelkov (krem za obraz ali serumov) globlje v kožo za boljšo absorpcijo.
Pomlajevalni učinek
Masaža obraza je tudi zelo dobra metoda v boju proti prezgodnjim znakom staranja, ki jo lahko izvajamo sami v udobju lastne kopalnice. Je odlična izbira za večerno nego obraza, pri kateri sprostimo obrazne mišice, poskrbimo za mirkocirkulacijo, aktiviramo limfno drenažo ter tako poskrbimo za zdrav in sijoč videz.

Z rednim izvajanjem dosežemo bolj čvrsto in napeto kožo, saj z masažo pospešimo pretok krvi, limfni pretok, odstranimo strupe iz telesa ter povečamo proizvodnjo kolagena in elastina, ki sta naravni sredstvi za bolj napeto kožo. S tem zmanjšamo videz puste kože, zabuhlost in podočnjake ter ustvarimo bolj zdravo in mladostno polt.
Različne tehnike masaž in kako se jih lotimo
Obstaja veliko različnih tehnik in pristopov masaže obraza, skupna lastnost skoraj vseh pa je, da morajo biti naši gibi odločni in trdni, a hkrati zelo nežni, saj nežne kože na obrazu ni priporočljivo vleči in raztegovati. Vedno masiramo v smeri navzgor, se pravi v nasprotni smeri gravitacije. Takrat pridejo prav lepotni pripomočki za masiranje, ki jih prav tako ne smemo močno pritiskati na kožo.
Strokovnjaki priporočajo, da ne masiramo suhe kože, temveč za lažje drsenje prstov po koži uporabimo olje (izberemo enega ali kombinacijo več olj, ki so primerni za naš tip kože) ali gel, kremo, serum ali balzam. Bodite pozorni, če se izdelek med masažo bodisi posuši bodisi povsem vpije v kožo; takrat ga dodajte še malo, da ne boste masirali »na suho«.
Preberite tudi:
- Nasveti za ličenje, ki bi jih morale upoštevati ženske po 40. letu
- Triki za uporabo BB kreme, ki jih mora poznati vsaka
- Pomembno je, da izberete prave izdelke za svoj tip kože
S pomočjo kristalnega valjčka
V zadnjem času so zelo priljubljeni kristalni valjčki, še vedno pa so popularni tudi leseni. Zgodba pravi, da je pred tisočletji kitajska cesarica uporabljala valj iz žada, da bi ohranila svoj mladostni videz in sijaj. Na vzhodu sta poldraga kamna, žad in roževec, ki veljata za simbol lepote, milosti in dolgoživosti, zaradi svojih skrivnostnih moči že dolgo cenjena.
Z zdravim načinom življenja in uporabo nekaterih lepotnih orodij, kot je kristalni valjček, lahko pomladimo svoj videz. Valjček namreč ostaja hladen na dotik (tudi v toplem vremenu) in pomaga pri pomlajevanju kože.

Uporaba lepotnega pripomočka za masiranje
Umijte si obraz z običajnimi čistilnimi sredstvi. Na obraz in vrat nanesite kremo, ki jo uporabljate. Z gibi navzgor premikajte valjček nežno po čelu, licih, okoli ustnic in vratu. Zaprite oči, valjček naj rahlo drsi po vekah in pod očmi. Valjček uporabljajte od pet do deset minut.
Za vidne rezultate izdelek uporabite petkrat na teden vsaj za od pet do deset minut zjutraj, zvečer ali čez dan.
Valjček za obraz lahko umijete z vodo ali nežnim milom za obraz. Pomembno je, da ga po umivanju temeljito posušite z brisačo ali mehko krpo. Valjček (če je iz kristala ali če ima kovinsko konico) lahko za bolj osvežilen učinek postavite v hladilnik.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se