Sevničani na atletskem DP
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Poročali smo o novih državnih atletskih prvakih AK Krka Novo mesto, poročilo o udeležbi svojih članov na DP nam je poslal tudi sevniški Atletski klub:
V soboto, 17.07.2010, in nedeljo, 18.07.2010, je v Velenju potekalo državno prvenstvo za člane in članice, ki so se ga udeležila tudi zelo znana imena slovenske atletike. Med drugim so nastopili Matic Osovnikar, Roman Kejžar, Snežana Rodić, Marija Šestak, Jurij Rovan, Gregor Kokalovič, Marlene Ottey, Sabina Veit, Rožle Prezelj, Boštjan Buč in Martina Ratej.
Državnega prvenstva so se udeležili tudi člani AK Sevnica. Najuspešneje je barve Sevnice zastopal Robert Lendaro, ki je nastopil oba dneva. V soboto je odtekel 5.000 m in zasedel 5. mesto z izboljšanjem svojega osebnega rekorda. V nedeljo je nastopil na 3.000 m in ponovno osvojil 5. mesto, tokrat je izboljšal svoj rekord na 3.000 m za 8 sekund. Na 5.000 m so od Sevničanov nastopili še Matej Samide, ki je zasedel 8. mesto, tudi on z osebnim rekordom, Miha Povšič je zasedel 11. mesto. Pri ženskah je nastopila Vanja Lendaro, ki je zasedla 4. mesto in z novim osebnim rekordom za slabi 2 sekundi zaostala za bronasto medaljo. Na 3.000 m sta poleg Roberta nastopila še Jan Samide, ki je zasedel 8. mesto z izboljšanim osebnim rekordom, ter Miha Povšič, ki je pritekel v cilj 10.
AK Sevnica
Kjer je šport doma
Dnevni izbor najnovejših rezultatov, tekem in zgodb iz sveta športa, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.