Sestri Fabjan klonili proti Norvežankama
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Slovenske odbojkarice na mivki so zaključile svoje nastope na drugem letošnjem turnirju svetovne lige v Sanyji na Kitajskem. Sestri Fabjan sta tako kot na uvodnem turnirju v Braziliji znova izgubili v zadnjem krogu kvalifikacij, Vodebova in Jakobova pa sta se od nadaljnjega tekmovanja poslovili v drugem krogu.
Na kitajsko mivko sta prvi stopili državni prvakinji Andreja Vodeb in Martina Jakob, ki sta se v prvem krogu kvalifikacij pomerili s Kazahstankama Samalikovo Bakhtygul in Marino Pilipenko ter zmagali z 2:1 (21-12, 20-22, 15-10). Slovenki, za kateri je turnir na Kitajskem šele prva prava preizkušnja v letošnji sezoni, sta se nato v drugem krogu pomerili z ruskima prvakinjama Evgenijo Ukolovo in Anastasio Vasino. Favorizirani Rusinji, ki sta na prvem letošnjem turnirju v Braziliji osvojili 17. mesto, sta bili boljši z 2:1 (16-21, 21-15, 11-15), naši predstavnici pa sta si kljub porazu nabrali pomembne točke na svetovni lestvici.
V Sanyi sta nastopili tudi sestri Erika in Simona Fabjan, ki sta bili kot eni od nosilk v prvem krogu kvalifikacij prosti. V drugem delu tekmovanja sta se Dolenjki pomerili z Rusinjama Elizaveto Ryabovo in Mario Ushkovo in ju premagali z 2:1 (16-21, 21-18, 15-13), v zadnjem krogu kvalifikacij pa sta morali Fabjanovi priznati premoč Norvežankama Kathrine Maaseide in Ingrid Torlen, sicer dobitnici dveh kolajn z evropskim prvenstev in deveto uvrščeni na olimpijskih igrah v Pekingu. Norvežanki sta bili boljši z 2:0 (21-16, 21-17).
Nova preizkušnja naša dekleta čaka že v začetku prihodnjega tedna, ko bo v Pekingu na sporedu že tretji letošnji turnir pod okriljem FIVB Swatch World Tour.
Kjer je šport doma
Dnevni izbor najnovejših rezultatov, tekem in zgodb iz sveta športa, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.