V Sevnici več kot 230 ljubiteljev računalniških igric


Mrzlično klikanje z miško, 100-odstotna osredotočenost na dogajanje na ekranu, energijski napitki za večjo zbranost in občasni vzkliki navdušenja. Vse našteto je sestavni del tako imenovanega virtualnega oziroma e-športa, ki ima vedno več ljubiteljev tudi v Sloveniji.
To dokazuje tudi množična udeležba na že drugem Grand Lan partyju v Sevnici, ki se ga je letos udeležilo več kot 230 tekmovalcev iz Slovenije, Hrvaške in Češke, med katerimi potekajo srditi boji v računalniških igricah Call Of Duty 2, Call Of Duty 4, CounterStrike Source, CounterStrike 1.6, Warcraft DOTA, Warcrat 3 TFT, FIFA 2009 in Quake 3.
"Že pred devetimi leti so se izoblikovale prve ekipe, ki so začele med seboj tekmovati v igrici Quake. Ta je preko spleta dosegla izjemno priljubljenost, kmalu zatem pa so se na trgu začele pojavljati še druge igre, danes pa se vse to dogaja že na povsem profesionalni ravni," je bistvo e-športa pojasnil eden izmed organizatorjev največjega tovrstnega druženja pri nas Luka Uvodič.
Tako kot pri pravem športu, pa je tudi pri virtualnem poleg nadarjenosti pomembna tudi vztrajnost. Večina tekmovalcev na letošnjem Grand Lanu je tako za računalnikom preživela precej več kot 10 ur, le redki pa so si ponoči utrgali kakšno urico spanja. Ob tem pa je seveda treba poudariti, da je meja med zabavo in odvisnostjo od računalniških igric zelo tanka.
Kot pojasnjuje Uvodič, gre pri virtualnem športu predvsem za način življenja, za nekatere posameznike pa je igranje igric celo služba. Trenutno najbogatejši igralec na svetu naj bi bil neki 22-letni Kitajec, katerega mesečna plača znaša okoli 16 tisoč evrov.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se