RAZKRIVAMO: OSUPLJIVI REZULTATI, KI JIH PREDSTAVLJA ENDODONTSKO ZDRAVLJENJE
Endodontsko zdravljenje je prava odrešitev za vse tiste, ki vas pestijo nadloge z zobmi, obzobnim tkivom in dlesnimi. Endodontsko zdravljenje namreč v mnogih primerih pomeni ohranitev zoba.

Za vse tiste, ki imate tegobe z zobmi, obzobnim tkivom in dlesnimi.
Endodontsko zdravljenje je prava odrešitev za vse tiste, ki vas pestijo nadloge z zobmi, obzobnim tkivom in dlesnimi. Endodontsko zdravljenje namreč v mnogih primerih pomeni ohranitev zoba. Poglejmo podrobneje, za kakšno metodo zdravljenja gre in kakšne rezultate pravzaprav lahko pričakujete.
Metoda zdravljenja, ki jo predstavlja endodontsko zdravljenje
Pri endodontskem načinu zdravljenja specialist endodont iz zobnih koreninskih kanalov eliminira odmrlo in vneto tkivo. Na ta način onemogoči prehajanje bakterij v obzobna tkiva in od tam tudi v ostale dele telesa. Endodontsko zdravljenje se torej izvaja s ciljem zdrave zobne pulpe in ohranjanja notranjega dela zoba. Tak zob je nato potrebno dodatno zaščititi in utrditi z zatičkom in zobno prevleko.
Za kako boleč postopek gre?
Endodontsko zdravljenje mora potekati povsem brez bolečin, To je namreč pogoj, da pacient ostane miren, endodont pa svoje delo kakovostno opravi. V ta namen specialist endodont uporabi lokalni anestetik. Pacient sicer lahko zaznava poseg kot nadležno, posebej takrat, ko mu endodont čisti koreninske kanale. Nikakor pa postopek ne sme biti boleč.
Kako močni so zobje po posegu?
Zobje, na katerih se opravi endodontsko zdravljenje so lahko manj močni. Zato je zob potrebno dodatno oskrbeti z ustrezno protetiko, kot so prevleke iz različnih materialov. Pri tem se je potrebno zavedati, da je endodontsko zdravljenje v mnogih primerih zadnja opcija pred dokončno izgubo zoba. Če vitalnost zoba ni močno načeta, se zdravljen zob zalije z zalivko. Pri tem uporablja visoko estetsko tehniko, kjer je zalivka povsem neopazna, v takšnih odtenkih, kot je zob. Tako endodont zagotovi povsem naraven, zdrav videz zoba. Zalivka je narejena primerno grebensko, zagotavlja enostavnost čiščenja, brez bolečin in brez nevarnosti za infekcijo z bakterijami in s tem hudih bolezni. Da se zob dodatno zaščiti pred pokom, je priporočljivo uporabiti tudi estetsko prevleko.
V nekaterih primerih je potrebno ponovno endodontsko zdravljenje.
Če vnetje ob koreninskem vršičku še vedno ni popolnoma ozdravljeno, je potrebno dodatno endodontsko zdravljenje. Gre namreč za vnetje, bolečine in otekanje ter intenzivnejšo rdečo dlesen, kot odgovor na neustrezno polnjene koreninske kanale. Apikotomija kot dodatno endodontsko zdravljenje se izvede, kadar polnilni material zaide iz koreninskega kanala ali če se pri zdravljenju korenina predre in je ni mogoče ustrezno sanirati.
Povzetek
Endodontsko zdravljenje je način zdravljenja obolelih zob, dlesni in obzobnih tkiv, ki v mnogih primerih predstavlja zadnjo možnost za ohranitev zoba. Z zalivkami in prevlekami lahko usposobljen endodont poskrbi, da zdravljen zob izgleda kot povsem zdrav, predvsem pa prepreči številne bolezni, ki iz zoba lahko izhajajo. To pa je tudi razlog, zakaj pri HelpMed pravimo, da so rezultati, ki jih nudi endodontsko zdravljenje osupljivi. Kontaktirajte nas še danes in si zagotovite brezplačen posvet s specialistom kot tudi povrnitev stroškov zdravljenja, ki ga krije ZZZS. Zakaj ne, če lahko?
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se