Zgodbe
Mamica Sabina za otroke z rakom
Sabina je pred dobrim letom izgubila otroka, fantka, ki se je trinajst mesecev boril z levkemijo, a je v težkem obdobju žalovanja zmogla moč in pogum za pomoč drugim.
Bo politična jesen pregreta tudi zaradi mrka?
Prihajajoči popolni sončni mrk 13. novembra letos spominja na katastrofalen potop in uničujoče poplave. Skozi šivankino uho nas lahko reši samo še naglo ukrepanje.
Namesto kirurškega noža – bioenergija
»Za deset let bi vas lahko pomladil«, je rekel Tomislav Zih. »No, pa dajte,« sem rekla nejeverno. Po terapiji sva s fotografom verjela v čudežno moč zagrebškega bioenergetika.
Kardinal na razpelu
Najprej smo se spraševali, koliko otrok ima bivši nadškof Uran, sedaj se sprašujemo, ali je Nemec na začasnem delu v Dubaju otrok slovenskega kardinala.
Brez izpita ljudje ne bi smeli imeti psa
»Vsaka družina bi se pred nakupom psa morala usesti za mizo in se res pošteno pogovoriti o tem, ali si resnično želijo in zmorejo imeti psa.«
Cepljenje in naravna imunost
Ameriška avtorica v knjigi Iluzije o cepivih trdi, da je cepljenje zarota farmacevtskih podjetij in da s tem človeštvu bolj škodujejo kot pomagajo.
Novinar Matjaž Kranjec obtožuje
V dveh mesecih je spletno pismo z naslovom Obtožujem, ki ga je zaradi osebne stiske ob vsakdanjem spremljanju stranpoti obkrožilo Slovenijo.
Črni četrtek na ljubljanskem Barju
»Čisto blizu sva bila, dvajset metrov od košare balona,« sta črnega barjanskega četrtka nekaj po pol deseti dopoldne tiho povedala domačina.
Kdo še potrebuje orgazem?
»Orgazem duše«, »vrnitev k ravnovesju«, »recept za večne medene tedne« – vse to naj bi bila karezza, spolnost brez orgazma.
Tako hudo ni bilo še nikoli
Uroš Vidmar, gozdarski inženir in čebelar: V Bohinju dež nima več mladih, smreke vsako leto semenijo, medu letos ne bo!
Pazimo drug na drugega!
Tako v EU kot v Sloveniji je zadnja leta število samomorov upadalo. Potem pa je prišla kriza in sto tisoče spravila na kolena.
Zbogom, menopavza?
Najbolj grozljivi besedi za žensko: biološka ura. Nevidna, a nikoli mirujoča tiktaka in odšteva dneve ženske rodnosti, zato so ženske bolj kot moški pod pritiskom, da imajo čim prej otroke.
Visoka cena za naivnost
Slovenija je že dalj časa pravi raj za zavarovalnice in banke, ki ponujajo različna življenjska zavarovanja. Še zlasti priljubljena so naložbena življenjska zavarovanja, vezana na investicijske sklade.
Mislim, da seks ni zelo pomemben
Milena Miklavčič se ukvarja z raziskovanjem odnosov. Odnosov med spoloma. Uživa, kadar se pogovarja z ženskami, ki so stare 80 let in več ter ji pripovedujejo tudi srhljive zgodbe o tem, kako so nekoč živele v zakonu.
Poletne vrtnine za mrzle dni
Poletje je čas obilja: na vrtovih raste, zori in se ponuja pisan izbor najboljše zelenjave. Tako sveže in kakovostne ne bomo jedli vso dolgo zimo – ali pač, če izkoristimo sezono in napolnimo police s kozarci vloženih dobrot.
Poberi se mi spred oči!
S temi besedami je Josip Broz Tito, kadar je bil jezen, svojo ženo Jovanko poslal na otok Galija, medtem ko je sam ostal na svoji priljubljeni Vangi, ki je od omenjenega otočka oddaljena le kilometer in pol.
Mišje leto ali apokalipsa?
Miške so sicer ljubke živalce, ki jih imajo nekateri za domače živali, letos pa so se pretirano namnožile, številnim pridelovalcem so popolnoma opustošile polja.
Anastasijina načela v Sloveniji
»Če bi imela Slovenija veliko rodovnih posesti, bi bili bogati! Pa ne v finančnem smislu. Bogati bi bili zato, ker bi si sami pridelovali hrano, imeli bi čisto okolje, ker ne bi uporabljali strupov pri pridelavi hrane, sobivali bi z vsemi živalmi v naravi.
Voda je lahko bistra in strupena!
V poletni vročini se hladimo v številnih divjih kopališčih, vendar je treba biti pri kopanju v jezerih, ribnikih, bajerjih, rekah in potokih previden.
Popoldanski počitek ni lenoba
Na vročo nedeljo se je termometer v središču prestolnice povzpel na 37 stopinj. Medtem ko smo bili domačini zgroženi, je sorodnik iz vroče dežele le zamahnil z roko: »Pri 37 stopinjah je še mogoče hoditi okoli, pri 45 stopinjah pa ne več.«
Bi živeli v mobilni hiši?
Kadar nam Slovencem omenijo mobilno hišo, se nam zasvetijo oči. Čudovito, pomislimo – morje, sonce, dopust, vikend! Če omenijo še stalno bivanje, se plošča obrne.
Razmere kakor v času vojne
Žalostna zgodba o prenovi oddelka za hematologijo se vleče kakor jara kača. Bomo te dni končno doživeli uresničitev prve napovedi, da se bo agonija bolnikov, obolelih za levkemijo, in zaposlenih na hematologiji v začetku leta 2014 vendarle končala?
Zaljubljena v svojega sina
Dokaj zanesljivo se da napovedati, da se dvaintridesetletna Mistie Atkinson ne bo potegovala za naslov matere leta.
Življenja rešujejo ali jih uničujejo?
V idealnem svetu bi bil vsak rojen otrok tudi zaželen in ljubljen. V idealnem svetu bi imel izpolnjene vse pravice, ki mu jih podeljujejo Združeni narodi v Deklaraciji o otrokovih pravicah. Vendar ne živimo v idealnem svetu in rojevajo se tudi otroci, za katere starši ne želijo ali ne morejo skrbeti.
Vedno poljubim slovensko zemljo
»Daj, Franci, utišaj muziko, saj jo boš še znucal!« iz dnevne sobe zavpije v kuhinjo mladostna in urejena 70-letnica svojemu možu, 78-letnemu Francu Žigartu.