Zgodbe
Nujna, vendar ne odrešujoča!
Pokojninsko reformo imamo, kaj pa zdaj? Kaj nam prinaša in kaj v resnici pomeni za nas državljane?
Sodobna tehnologija je škodljiva
Ugibanja o tem, kako škodljivi so moderna tehnologija in aparati, brez katerih si ne moremo zamišljati življenja, so pogosta.
Če bo bolečina ljudstva prevelika …
Kaj je pravna država in kako deluje, da upraviči svoje ime? Kaj vse je narobe v naši državi, sodstvu, policiji, politiki in zakaj?
Ni nujno, da življenje boli
Vsakdo od nas bi moral imeti pravico do zdravljenja kronične bolečine, pa vendar je pot do kakovostne specialistične obravnave zelo dolga.
Svojo državo hočemo nazaj!
Prejšnji ponedeljek. Dan 2. mariborske vstaje, protesta z na prvi pogled nekoliko pompoznim imenom.
Gripa ni nedolžna bolezen
Iz sosednjih držav poročajo o prepovedi uporabe cepiva proti sezonski gripi, ker naj ne bi bilo kakovostno in ker je mogoče nevarno za zdravje.
V krizi smo, ker moški niso dedci
To, da je zahodna civilizacija v krizi, čivkajo že vrabci. Ena drznejših teorij, zakaj je tako, je ta, da smo sami sebe zastrupili s hormonskimi motilci.
Legalizacija marihuane v ZDA
V senci orkana Sandy in predsedniških volitev se je na začetku novembra v ZDA dogajala še ena zanimiva in hkrati tabuizirana zadeva.
Oblegane razdelilnice hrane
Še nedavno so bile razdelilnice hrane namenjene tistim, ki so se znašli ne le na robu, temveč na samem dnu družbe.
Hočemo zeleno prihodnost!
Daleč od oči javnosti politiki te dni sprejemajo dokument, ki bo začrtal našo prihodnost za naslednjih šest let.
Sobotni protesti v Ljubljani
Kakšen je smisel mirnih protestov, ki ne rušijo vlade in ne ponujajo konkretnih rešitev, je posredno odgovoril eden od številnih plakatov, ki so jih nosili protestniki.
Socialno podjetništvo v slovenski praksi
Predstavljamo nekaj zgledov iz slovenske prakse, ki že živijo in so praviloma namenjeni usposabljanju invalidov ter težko zaposljivih.
Zgodbe groze in gorja
Pobesnela voda je nekaj najhujšega, pravijo tisti, ki so kdaj doživeli hude poplave, tokrat pa je bilo hudo kot še nikoli.
Podobe urbanega pekla
Grozljivi prizori po opustošenju orkana Sandy so za nekatere Slovence resničnost, ne le televizijske in časopisne reportaže.
Pedofili na spletu
Tako kot v našem svetu so tudi v virtualnem temne ulice, zapuščeni parki in vsiljivi neznanci, ki jih ne želite v bližini svojih otrok.
Ne morete si misliti, koliko ljudi je lačnih
Naša domovina je žal za mnoge vse manj mati in vse bolj mačeha. A kaj bi samo tarnali, s tem ne bomo ničesar rešili.
Divje svinje pustošijo
Čeprav živim v deželi, kjer divja svinja ni prav redka žival, jih do letošnjega poletja nisem videla v živo, razen v živalskem vrtu seveda.
Ne izogibajte se žalosti
Za modernega človeka je smrt še vedno tabu, izogibamo se vsemu, kar je povezano z njo.
Italijanski lov na čarovnice
Te dni je svetovne znanstvenike šokirala novica, da je bilo sedem njihovih italijanskih kolegov obsojenih na šest let zaporne kazni.
Prihodnost stoji na delavcih
Finančne zadruge ostajajo v krizi finančno trdne, potrošniške zadruge imajo večji obseg poslovanja, delavske zadruge beležijo rast.
Človeške celice v hrani in pijači?
Po svetovnem medmrežju je krožilo sporočilo, da nekatera velika prehranska podjetja v svoje izdelke dodajajo celice in tkivo abortiranih fetusov.
Post je hrana za dušo
Teden zdravilnega posta v tišini organizirata pater kapucin Miha Sekolovnik in sestra uršulinka Marija Irena Stele.
Naši otroci so lačni
Dan, preživet pri Aniti Ogulin na Zvezi prijateljev mladine Ljubljana Moste, poraja ogorčenje in tisto nesmiselno vprašanje – kako je to mogoče?
Bučno olje končno zaščiteno
Blag okus po lešnikih, prefinjen rastlinski vonj in temno zelena barva so lastnosti, ki naredijo bučno olje za pravo specialiteto.
Imajo naši otroci res srečno otroštvo?
Film o otroštvu sredi gora povprečne evropske starše postavi pred dilemo: ali je otroštvo, kot ga razumemo v zahodni civilizaciji, res tako idealno?