
Zaposlitev / stran 19

Štipendije za deficitarne poklice za 1.000 mladih
Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS je začel zbirati vloge za pridobitev štipendij za deficitarne poklice. Za novo šolsko leto je za ta namen na voljo okoli 4,2 milijona evrov. Sredstva zadostujejo za 1.000 štipendij skozi celotno 3-letno oz. v manjšem deležu za 4-letno izobraževanje. Mesečni znesek štipendije je dobrih 120 evrov.

Govorice o zaposlitvi danes postale dejstvo
V Ormožu je bilo po reorganizaciji delovnih mest v zavodu za Turizem, šport in kulturo, ki ga vodi Andrej Vršič, slišati namigovanja, da naj bi bila služba na delovnem mestu rezervirana za Simono Cizar.

Dopoldan v javni službi, popoldan za plačilo na trgu
Smejo javni uslužbenci informacije, s katerimi upravljajo na delovnem mestu, za plačilo deliti z drugimi, na primer da predavajo. Številne poklice zavezuje konkurenčna klavzula, kar pomeni, da zaposleni enakega dela, kot ga opravljajo v službi, za plačilo ne smejo opravljati niti v prostem času. Ali tako velja tudi za javne uslužbence, na primer uradnike na ministrstvih, zavodih, direktoratih …?


Staršem prvošolčkov 1. septembra dodaten plačan dan dopusta


Slovenija: Bolniške odsotnosti vedno večji problem
Bolniške odsotnosti za delodajalce in državo predstavljajo veliko finančno breme. Iz leta v leto narašča tako število izgubljenih koledarskih dni zaradi bolniške odsotnosti kot zaposlenih, ki manjkajo na delovnem mestu. Prav zato se na tem področju obetajo zakonodajne spremembe, ki bi naj poenotile postopke.


Pogovor z Majo Pavlica, ginekologinjo-porodničarko v SB Ptuj
Iz Litije se je preselila, da lahko dela v ptujski porodnišnici.

Od staršev se odselijo pri 30 letih
V Sloveniji je prebivalcev, starih od 15 do 29 let, 15 odstotkov. To je 7,5 odstotne točke manj kot leta 1991. Skoraj polovica starih od 20 do 24 let je bila lani vključena v terciarno izobraževanje. Otroci pa se od staršev odselijo, ko so stari že več kot 29 let, navaja državni statistični urad ob mednarodnem dnevom mladih, 12. avgustom.

Za lažje zaposlovanje zdravnikov iz tujine
V množici težav slovenskega zdravstvenega sistema je pomanjkanje zdravnikov ena ključnih. Država se bo tega skušala lotiti s spremembami zakona, kar naj bi poenostavilo zaposlovanje tujih zdravstvenih delavcev. Trenutno so birokratski postopki precej dolgi. V zadnjih petih letih se je v Zdravniško zbornico Slovenije včlanilo 69 zdravnikov, ki so licence opravili v tujini. Z leti je opazen upad, lani jih je bilo precej manj kot leto poprej.

Traktorji in Slovenci - ogromno jih imamo, pa jih znamo voziti?

Študij na daljavo na Fakulteti za upravo - pohitite s prijavo!
Fakulteta za upravo Univerze v Ljubljani ponuja možnost študija na daljavo na magistrskem študijskem programu Management v upravi in s tem pridobitev naziva magister/magistrica managementa v upravi (7/8 raven izobrazbe po EOK/SOK).


NOVO NA PTUJU: izobraževanje za najbolj iskane poklice!!!!
Fakulteta za zdravstvene in socialne vede Slovenj Gradec– dislocirana enota PTUJ začne v letu 2024/ 2025 izobraževanje za najbolj iskane poklice v zdravstveni in socialni dejavnosti, kot so: diplomirana medicinska sestra / diplomiran zdravstvenik in diplomirana fizioterapevtka / diplomiran fizioterapevt

Perutnina Ptuj vabi nove sodelavce v svoj kolektiv
Najuspešnejše slovensko živilsko podjetje, ki je pred kratkim dvignilo plače in izplačalo nadpovprečen regres, zaradi uspešne rasti vabi nove sodelavce na vseh ravneh proizvodne verige.

V štirih letih nobene vloge za nagrado študentom in dijakom
V proračunu občine Markovci vsako leto ostane 6.000 evrov. Gre za sredstva, ki jih občina od leta 2020 namenja za denarne nagrade za zlate maturante in najuspešneje diplomante. Kriteriji so očitno previsoki, saj v tem času niso prejeli niti ene vloge.

Ko gradbišče vodi ženska: »Kdor zadene številko štiri, plača sladoled«
Delo na zunanjih gradbiščih je v teh vročih poletnih dneh še posebej naporno in utrujajoče, zato je vsaka podpora v okolju, kjer potekajo investicije, še toliko bolj dobrodošla. Ponavadi je tako, da so izvajalci del bolj trn v peti kot pa dobrodošli, saj motijo naš ustaljeni ritem in trenutno kvaliteto življenja, četudi jo bo določena investicija izboljšala. Ljudje ob trasi investicije pa so tudi bolj ali manj pozorni na to, kako poteka delo, koliko časa traja, ali jo delavci občasno zapuščajo. Za gradbeno ekipo podjetja Glan tim iz Maribora, ki jo vodi Suzana Nedeljko, ki se trudi, da bi čim prej položili optični kabel v delu MO Ptuj, pa imajo same pohvale.

Starejši v kočevskem zavodu Jutro brez nege, kosila zamujajo
