Derbi Maribor - Olimpija prekinjen zaradi pirotehnike, to pravi policija
Prvenstvena tekma med Mariborom in Olimpijo v Ljudskem vrtu je bila zaradi množične uporabe pirotehnike začasno prekinjena, so sporočili s Policijske uprave (PU) Maribor.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Mariborski policisti so sobotno nogometno tekmo, ki si jo je ogledalo okoli 7.000 gledalcev, označili za dogodek visokega tveganja. Kljub napovedim o rekordno slabem obisku so bile tribune dokaj solidno napolnjene. Po poročanju Ekipe sta bili izrazito polni tribuni z obema ultras skupinama: Violami na jugu in Green Dragonsi na severu. Obe skupini sta izražali močno nezadovoljstvo nad katastrofalnim stanjem v svojih klubih.
Še pred začetkom srečanja so policisti navijačem zasegli večje število pirotehničnih izdelkov. Med kršitelji sta bili dve mladoletni osebi, pri čemer je bila eni izrečena prepoved udeležbe na športnih prireditvah.
PU Maribor je pojasnila, da so bili postopki uvedeni zoper štiri osebe, za katere bo podan obdolžilni predlog. Navijaška skupina Viole, ki je štela 450 članov, in Green Dragons z okoli 300 podporniki, sta pirotehnična sredstva kljub poostrenemu nadzoru večkrat uporabile tudi med samo tekmo.
Srečanje je bilo prvič prekinjeno okoli 21. ure. Policisti so v tem času obravnavali moškega iz Maribora, ki je pirotehniko metal neposredno proti igralcem na igrišču. Kršitelju je bila izrečena prepoved udeležbe na športnih prireditvah, izdan pa mu je bil tudi plačilni nalog. Zaradi uporabe bakle bo oglobljen še en moški.
Prekrškovni postopek tudi zoper organizatorja
Zaradi stopnjevanja kršitev in nevarne rabe pirotehnike je bila tekma po ponovni prekinitvi dokončno odpovedana. "Zaradi večkratne uporabe pirotehničnih sredstev pred in na nogometni tekmi bo zoper organizatorja uveden hitri postopek z izdajo odločbe o prekršku," so sporočili iz mariborske policijske uprave. Organizatorju očitajo kršitve 38. člena zakona o javnih zbiranjih.
Po odpovedi tekme se je dogajanje preselilo v okolico stadiona, kjer so policisti obravnavali še eno osebo zaradi nedostojnega vedenja do uradnih oseb. Tudi tej osebi je bil na kraju izdan plačilni nalog. Policija nadaljuje z zbiranjem obvestil o morebitnih dodatnih kršitvah javnega reda in miru.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.