Kombi groze avstrijskih registrskih oznak vozil 22-letni Črnogorec
Hrvaška policija je kazensko ovadila tihotapca, ki je v kombi natrpal več kot 30 ljudi, pri čemer so štirje umrli tik ob slovenski meji. Osumljeni je sicer še na begu.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Hrvaška policija je kazensko ovadila 22-letnega državljana Črne Gore, ki ga sumijo, da je vozil kombi avstrijskih registrskih oznak, v katerega je bilo natrpanih več kot 30 migrantov, od tega so štirje zaradi nehumanih razmer med prevozom umrli, dva pa sta v kritičnem stanju pristala v bolnišnici.
Kot so danes sporočili iz karlovaške policijske uprave, so enega že izpustili iz bolnišnice in je zaprosil za mednarodno zaščito. Osumljeni 22-letni Črnogorec pa je hrvaškim organom nedosegljiv, na begu.
V naselju Donje Prilišće blizu Karlovca in meje s Slovenijo so prejšnji ponedeljek našli štiri mrtve moške in dva v zelo slabem zdravstvenem stanju. Blizu so nato našli še skupino več oseb, skupno 13 so jih prepeljali v Center za registracijo prosilcev za mednarodno zaščito Dugi Dol.
Zaradi svoje strateške lege je bilo Donje Prilišće za migrante ključna točka že v času, ko Hrvaška še ni bila članica EU in je bila meja na slovenski strani obdana tudi z bodečo žico. Danes se lahko "preprosto" sprehodijo čez most in nadaljujejo svojo pot na Zahod.
Hrvaška policija je letos prijela skoraj 400 tihotapcev in njihovih pomagačev, kar je 17-odstotno povečanje v primerjavi z enakim obdobjem lani.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.