Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Mladi pogrešajo druženje v živo


STA
8. 10. 2013, 09.15
Posodobljeno
05. 11. 2013 · 19:34
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

srecanje_predstavnikov_op0003.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
srecanje_predstavnikov_op0009.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Foto: ZPM Krško
srecanje_predstavnikov_op0004.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Foto: ZPM Krško
srecanje_predstavnikov_op0007.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Foto: ZPM Krško

Ob začetku tednu otroka je Zveza prijateljev mladine (ZPM) Krško včeraj organizirala srečanje predstavnikov otroških parlamentov z delavnicami, ki so potekale pod sloganom Kako je biti otrok v današnji družb. Kot so sporočili iz ZPM Krško, so delavnice med drugim pokazale, da mladi pogrešajo druženje v živo, saj preveč časa preživijo pred računalniki.

Po pozdravnem nagovoru predsednika ZPM Krško Vinka Hostarja je sledila predstavitev teme 24. otroškega parlamenta "Razmere v družbi", nato pa delavnice na izbrano temo. Po predstavitvi rezultatov delavnic so bile na vrsti pobude in vprašanja, parlament pa se je zaključil z druženjem predstavnikov otroških parlamentov in mentorjev.

Delavnice, ki so jih organizirali v okviru srečanja, so potekale na temo otrok in družbe, vrednot ter ukrepanja. Pokazale so, da mladi pogrešajo druženje v živo, saj so vse preveč privezani na računalnike in prenosne telefone, večkrat pa jih je treba spodbuditi, da se ne pozabijo pogovarjati iz oči v oči, so sporočili iz ZPM Krško.

Poleg tega mladi opažajo, da je v družbi prisoten vsesplošni pesimizem, ki ga še spodbujajo mediji. Menijo tudi, da smo zaradi vpliva medijev postali preveč potrošniška družba.

Pri delavnici o vrednotah so mladi ugotovili, da niso krivi sami, če nekaterim manjkajo pozitivne vrednote, saj verjetno ni bilo nikogar, od katerega bi se jih lahko naučili.

Iz ZPM Krško so sporočili še, da so mladi sklenili, da bodo tudi letos nadaljevali z akcijami na šolah. Poleg tega se želijo aktivno vključevati v reševanje problemov in k temu prispevati svoj delež. Poudarili so tudi pomembnost medgeneracijskega sodelovanja, pri čemer so kot primer navedli pomoč starejših učencev mlajšim ter pomoč starejšim ljudem v njihovem okolju.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.