Ptuj: V nestrnjenih naseljih mestne občine bi lahko sežigali vejevje
Zeleni odrez predstavlja odpadek, za katerega pogosto nismo prepričani, kako z njim pravilno ravnati. Predvsem ob spomladanskem čiščenju ga je zmeraj veliko, mnogi vejevje skurijo v naravnem okolju, čeprav v številnih občinah velja prepoved, med drugim tudi na območju Ptuja. "Vsi vemo, kakšno je stanje na terenu. Nemogoče je pričakovati, da bo nekdo, ki ima sadovnjak na samem, daleč od kakšnih hiš, več sto metrov peš nosil odpadno vejevje in vozil lesni odpadni material čez celo mesto na zbirno točko. Prav bi bilo, da se to uredi v občinskem odloku in prilagodi dejanskemu stanju, da ljudje ne bodo v strahu pred sankcijami," predlaga svetnik Luka Žižek.

Na eni strani ceste lahko sežigajo vejevje, na drugi ne
Medtem ko na območju MO Ptuj torej ni dovoljeno imeti prostega ognja, lahko tisti, ki stanujejo v nekaterih drugih spodnjepodravskih občinah, vejevje skurijo brez skrbi, saj jim to omogoča občinski odlok in državna zakonodaja. Žižek pravi, da je to nesmiselno: "Tisti, ki stanujejo na območju sosednjih občin, lahko brezskrbno kurijo, na območju ptujske pa ne. Na eni strani ceste, ki sodi pod Destrnik, torej smejo to početi, na drugi, ptujski, v Mestnem Vrhu, pa ne. Enako je v Velovleku, kjer je meja z drugo občino, pa v Pacinju ..."
Kar se tiče okoljskega vidika, v podani pobudi ne vidi težav, saj bi, kot pravi, stanje na terenu dejansko le "legalizirali".
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se