Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Ptuj: Drugi festival ptujskih zgodb


Majda Goznik
6. 10. 2020, 05.00
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V zavodu TuRA so Festival ptujskih zgodb zasnovali kot sodelovanje, v katerem kot pripovedovalci sodelujejo znani in tudi manj znani Ptujčani. Kar 26 so jih vključili v letošnje štiridnevno dogajanje, od 24. septembra, od premiere predstave v rovu pod ptujskim gradom Krik pod rdečo masko, do nedelje, 27. septembra, svetovnega dneva turizma.

1601904315_cg_festival_ptujskih_zgodb_2.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

Festival ptujskih zgodb so pripravili Jana in Anja iz zavoda TuRA Ptuj ter Marjan Ostroško iz podjetja Preobrazba 42. Festivala pa ne bi bilo brez tistih, ki zgodbe o Ptuju in njegovih ljudeh pripovedujejo. Ptuj ni samo najstarejše slovensko mesto, je veliko več, so prepričani pripravljavci festivala. Ob starih zgradbah, ulicah in spomenikih so to tudi ljudje, živali in rastline, vsi skupaj pa predstavljajo zgodbe, ki jih morajo spoznati ne samo Ptujčani, temveč tudi obiskovalci od blizu in daleč.

„Zelo smo zadovoljni z obiskom, želimo pa si, da bi prisluhnilo še več Ptujčanov. Veseli pa smo, da so se nam priključili tudi turisti. Zgodbe so v prvi vrsti sicer namenjene Ptujčanom, da se poveča njihove vedenje oz. zavedanje o tem, kaj vse imamo v našem mestu in okolici. Ptuj je poln zgodb, ki naj bi jih spoznali tudi v širšem okolju. Nekateri dogodki so izstopali in so nas presenetili s številom obiskovalcev. Pri drugih pa smo bili malo neprijetno presenečeni. Odpadli so sicer petkovi dogodki in en dogodek, na katerega ni bil prijavljen nobeden. Nekaj posebnega je bil četrtkov dogodek, premiera predstave Nike Šoštarič Krik pod rdečo masko v rovu pod gradom, ki je potekal za zaključeno skupino. Dekleta, ki so jo pripravila, so povabila družine in tiste, ki smo jim omogočili izvedbo. Na podlagi prijav pa si je bilo mogoče predstavo ogledati na štirih ponovitvah, saj je bilo število obiskovalcev omejeno,“ je povedala Jana Gerl.

Glede na obiskanost letošnjih dogodkov in zgodb, s katerimi so v zelo kratkem času napolnili festivalski koledar, razmišljajo o tem, da bi festival raztegnili na celo leto, da bi morda vsak teden povabili na katero od zgodb, tudi tistih, ki so jih izvedli že v prvem festivalskem letu.

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.