Javna stranišča na Ptuju: Turisti in drugi še naprej prepuščeni sami sebi ...
Zgodba o ptujskih javnih straniščih ima že dolgo brado. Avtobusno postajališče jih nima že vrsto let, kljub obljubam prejšnje oblasti, da se bodo poskušali dogovoriti z avtobusnim prevoznikom o skupni prijazni rešitvi. Da je šlo za odgovorne za postranski in nepomemben problem, je dokazala tudi lanska delna obnova ptujskega avtobusnega postajališča, v kateri MO Ptuj ni bilo

Nič manj ni pereča zgodba stranišč na železniški postaji, kjer jih ob dnevih, ko je blagajna zaprta, sploh ni mogoče uporabljati. Si lahko sploh predstavljate stisko potnikov v teh dneh, ko morajo stati na mrazu in čakati na vlak, da o tem, da sploh nimajo možnosti, da bi dostojno opravili potrebo, sploh ne govorimo. Sploh pa če gre za bolnike s kronično vnetno črevesno boleznijo. V Sloveniji jih je okrog sedem tisoč.
Člani tega društva že od leta 2009 pozivajo občine in druge odgovorne k prijaznejšim rešitvam na tem področju, da povečajo število javnih stranišč, še posebej pa število stranišč za invalide. V starem mestnem jedru Ptuja je bilo do lani, do začetka obnove ptujske tržnice, na Slomškovi ulici edino javno stranišče. Ko so ga zaprli, so se številne skupine turistov, skupaj z vodniki, neštetokrat z velikim negodovanjem ustavile pred zaprtimi vrati, kjer pa ni bilo nobenega obvestila oz. napotka, kam jih poslej mestna oblast „pošilja“ oz. kje jim je zagotovila nadomestno javno stranišče. Sicer pa bi mestno oblast moral zaskrbeti tudi podatek iz ocene javnih stranišč v Sloveniji, ki jo je Društvo za kronično vnetno črevesno bolezen opravilo v letu 2018. Za MO Ptuj je porazna, iz leta 2017 (ocena 4,62), ko je bila še na osmem mestu, je v letu 2018 padla na 33. mesto.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se