Ponekod nižje, drugod višje cene grobnin na ormoških pokopališčih
Na petih od sedmih ormoških pokopališč letos veljajo spremenjene cene grobnin. Svetniki so jih potrdili na seji, kjer so pojasnili, da se spreminjajo zaradi znižanja oziroma zvišanja stroškov upravljanja, ki so v Ormožu v domeni krajevnih skupnosti.

Te so pripravile tudi zaključne račune in izdelale elaborate za spremembe cen, iz katerih je razvidno, da so najdražji na Humu in najcenejši na Svetinjah.
Po besedah vodje oddelka za finance in računovodstvo Mirka Šeroda na višino cene vpliva več dejavnikov; od velikosti groba in števila grobov na pokopališču do lege in stroškov z urejanjem ograje, zelenic ter ogrevanja. Na ceno lahko po Šerodovih besedah pomembno vpliva tudi ločevanje odpadkov. Cena je višja, če neodgovorni občani na pokopališčih odlagajo odpadke, ki niso s pokopališč.
V Veliki Nedelji in na Kogu podražitev
V Veliki Nedelji so lani ustvarili 1.906 evrov manj prihodkov, kot so načrtovali, zato so višino grobnin letos zvišali za kar 11,1 odstotka. Več bodo morali za najem grobov plačati tudi na Kogu, kjer so imeli 53 evrov primanjkljaja, cene pa so letos dvignili za 5,2 odstotka.
Manj kot lani bodo plačevali v Ormožu, kjer so imeli 4.290 evrov presežka. Višino grobnin zato letos znižujejo za 11,8 odstotka. Tudi v Podgorcih je bilo prihodkov več kot odhodkov, in sicer za 1.540 evrov, zato se je cena grobnin tam znižala za 8,1 odstotka. Za 7,9 odstotka nižja je cena grobnin še na Svetinjah, kjer so lani pri upravljanju s pokopališčem ustvarili 2.100 evrov presežka.
Preberite več v aktualni izdaji Štajerskega tednika
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se