Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Ptujski škrnicl z rekordno prodajo v času koronakrize


Dženana Kmetec
11. 5. 2020, 21.49
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Januarja letos je svoja vrata v nekdanji trgovini Bratje Reš odprla trgovina Ptujski škrnicl, s katero upravlja občinsko podjetje Javne službe Ptuj. Gre za eno redkih dejavnosti, ki ji je koronakriza »koristila«. Njihov promet se je v zadnjih dveh mesecih potrojil! Minuli teden pa so odprli še eno poslovalnico, s katero bodo skušali popestriti ponudbo ptujske tržnice.

1589201485_ptujska-stacuna-skrmicl-650x366.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

Na dobro poslovanje v zadnjih dveh mesecih je pomembno vplivalo dejstvo, da so se mnogi kupci posluževali brezplačne dostave izdelkov. To možnost bodo ohranili tudi v prihodnje.

Že ob odprtju prve trgovine z domačimi izdelki so v omenjenem podjetju napovedali širitev trgovske dejavnosti na ptujski tržnici.

Ne konkurenca, ampak dopolnilna ponudba branjevkam

Zaradi epidemije koronavirusa so se zadeve odvijale nekoliko počasneje, kot je bilo načrtovano, a so vendar minuli teden uspešno odprli vrata nove, druge poslovalnice. Sočasno so po skoraj dveh mesecih svoje izdelke ponovno začele prodajati tudi branjevke. »Nikakor ne gre za to, da bomo njihova konkurenca. Naša ponudba bo predvsem sledila tistemu delu, ki morda zdaj manjka. Seveda bomo ponujali tudi sezonske izdelke, o tem se bomo sproti pogovarjali. Spremljali bomo, kaj manjka in se skupaj z branjevkami trudili pripraviti pestro in raznoliko ponudbo, da se bodo kupci navadili prihajati na tržnico,« pravi Alen Hodnik, direktor podjetja Javne službe Ptuj.

V trgovini ponujajo veliko domačih pridelkov lokalnih ponudnikov, pa tudi izdelke iz drugih regij Slovenije. Sodelujejo z več kot 50 ponudniki, pri čemer poudarjajo, da se o ceni s kmeti in pridelovalci ne pogajajo: »Mi njihove izdelke ponujamo, trg pa na koncu določi, ali je cena realna ali previsoka. S tem, ko ne pritiskamo na njih, želimo kmetom dati vedeti, da so njihovi izdelki, ki so kakovostni, tudi cenjeni. Imamo pa nekatere artikle celo cenejše kot velike trgovine.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.