Lokalno / Kronika / stran 334
Stanje vseh vodotokov na območju lendavske občine je stabilno.
Na Koroškem odpravljajo posledice ujme, ki je uničila ogromno premoženja in infrastrukture. Mnoga podjetja ostajajo zaprta, neprevoznih je veliko cest.
Civilna zaščita je v soboto sporočila, da morajo v povezavi z burnim vremenom poročati o smrtnih žrtvah. Danes jih je skupno žal že šest.
Po katastrofalnih poplavah, ki so v minulih dneh zajele Slovenije, tudi tokratna noč še ni bila povsem mirna. Gasilci so za odpravljanje posledic poplav posredovali v 57 primerih, največkrat v Pomurju in na Koroškem. Poplavne površine ponekod še vztrajajo, še vedno so zaprte številne ceste. Nekaj ploh in neviht je napovedanih tudi za popoldne.
Policisti Policijske uprave Ljubljana so dopoldne prejeli obvestilo, da so v jami greznice na območju Most pri Komendi našli mrtvo osebo.
V zadnjih 24 urah so pomurski policisti obravnavali eno prometno nesrečo z materialno škodo, dve kaznivi dejanji, sedem kršitev javnega reda in miru, dve poškodbi vozil na parkirišču, tri povoženja divjadi in šest tujcev pri nedovoljenem vstopu v državo.
V občini Gorišnica so minuli konec tedna obeležili 25. Dan gasilcev Gasilske zveze (GZ). Organizacijo dogodka je letos prevzelo PGD Gajevci-Placerovci. Osrednje prizorišče je bilo v šotoru ob tamkajšnjem gasilsko-vaškem domu. Praznovanje se je začelo že v petek s srečanjem veteranov, naslednji dan pa so se zbrali na osrednji slovesnosti s podelitvijo priznanj. Pokrovitelj dogodka je bila gorišniška občina.
Kot že nekaj zadnjih let je Elektro Maribor tudi letos namenil donacije dobrodelnim organizacijam. Na Ptuju sta jo prejela Območno združenje RK Ptuj in Dekanijska karitas Ptuj-Zavrč, vsak 1.800 evrov.
Pristojnim službam je uspelo vzpostaviti zasilno makadamsko pot, po kateri lahko do kraja dostopajo terenska in intervencijska vozila. Po tej poti bodo potekale evakuacije in nujno potrebna oskrba, so za STA sporočili z vladnega urada za komuniciranje.
Struga reke Mure kaže svojo moč in se razliva po bližnjih gozdovih, nasipi so popolnoma premočeni in stežka opravljajo svojo nalogo. Grozi, da bo poplavila številna naselja.
V Ižakovcih se medtem izvaja ojačitev nasipa ob ŠRC
Utrjujejo se nasipi vzdolž celotne Mure
Petkove poplave so močno prizadele tudi Psihiatrično bolnišnico Begunje. Zaradi zalite kleti in pritličja so morali bolnike preseliti ter bolnišnico zapreti. Zaenkrat še ni jasno, kdaj bo edina psihiatrična bolnišnica na Gorenjskem spet lahko začela z delom. Trenutno poteka čiščenje prostorov in odvoz velikih količin uničene opreme.