Lokalno / Kronika / stran 308
Zadnje leto je bilo za Občino Vojnik in njene prebivalce polno izzivov in preizkušenj. Župan Branko Petre ga opiše kot zelo turbulentno. »Začelo se je povsem običajno, nato pa se je poleti z neurji in s poplavami spremenilo v res posebno leto. Ampak na koncu ti ne preostane drugega, kot da se spoprimeš z vsemi nevščenostmi in gledaš na prihodnost z optimizmom,« pravi. Vojniška občina je bila v julijskih neurjih med najbolj prizadetimi v državi, dodatno škodo in gorje so povzročile tudi poplave v začetku avgusta. A življenje kljub katastrofalnemu udarcu narave ni zastalo. Občina Vojnik tako nadaljuje začrtane projekte ter se pripravlja na uresničevanje novih naložb.
Včeraj so bili policisti policijske postaje Novo mesto malo po 20. uri obveščeni o ropu.
Krški policisti so imeli dovolj indicev, da so potrkali na vrata dveh domnevnih vrtnarjev.
Družine iz Spodnjih Strug v Občini Luče, ki so bile močno prizadete v vodni ujmi, zahtevajo v sedmih do 10 dneh odločitev o sanacije njihovih domov, saj so hiše precej uničene, sanacija pa se mora izvršiti najkasneje do 27. oktobra. Župan Luč Klavdij Strmčnik je za STA povedal, da delajo na tem, da omenjene družine dobijo ustrezne informacije.
V Halozah bo najverjetneje še nekaj let trajalo, da jim bo uspelo sanirati škodo po katastrofalnem neurju maja letos.
V Zavodu za prestajanje mladoletniškega zapora in kazni zapora Celje so konec meseca septembra gostili predavanje z noto okoljskega ozaveščanja, v Zavodu za prestajanje kazni zapora Maribor pa so izvedli jesenski pohod.
V občini Ilirska Bistrica so v petek zaključili dobrodelno akcijo Bistrc za Slovenijo za pomoč prizadetim v nedavnih poplavah.
Gasilci PGD Slovenj Gradec so te dni ostali brez prikolice, ki so jo uporabljali predvsem pri pomoči po poplavah.
Zakonca Ribaš sta v času vojne hranila večje količine orožja.
Nemirna sobota za pomurske policiste.