Dolenjski list: Kdaj sprememba dimnikarske zakonodaje?


"Dimnikarska zakonodaja je napisana tako, da ščiti dimnikarske izvajalce in jim omogoča zaslužke brez dela in odgovornosti," so prepričani v dveh civilnih iniciativah, ki zato zbirata podpise pod peticijo s svojimi zahtevami. Do danes, do 14. ure, jo je na spletni strani podpisalo že 4.619 posameznikov.
DCI Malečnik (pri Mariboru) in VCP Dimnik (najprej Kranj, zdaj sedež Novo mesto) se z zbiranjem podpisov pod peticijo na spletni strani www.dci-malecnik.si zavzemata za spremembo dimnikarske zakonodaje in cenika storitev ter za ukinitev dimnikarskih koncesij in prosto izbiro dimnikarjev. Kot je za današnjo tiskano izdajo Dolenjskega lista povedal Matija Kramar, predsednik iniciative VCP Dimnik, računajo na 5.000 do 10.000 podpisov.
V torek so se predstavniki obeh civilnih iniciativ po dolgih mesecih čakanja in ignoriranja pristojnih le sestali z državnim sekretarjem v ministrstvu za kmetijstvo in okolje Brankom Ravnikom. Kot kažejo izjave ministra za kmetijstvo in okolje Franca Bogoviča, naj bi se dimnikarski dejavnosti le obetale spremembe.
Kaj vse je zdaj v tej dejavnosti narobe, kakšne težave imajo z dimnikarji uporabniki teh storitev in kako je močan dimnikarski lobi doslej vplival na novo zakonodajo, da je pisana v prid dimnikarjem in da se nikakor ne spremeni, si lahko preberete v današnji tiskani izdaji.
"Nedopustno je, da v tej državi lahko v mesecu dni spremenijo ustavo, zakona o dimnikarstvu pa ne morejo osem let, čeprav so to dejavnost že obravnavali računsko sodišče, protikorupcijska komisija, inšpekcije in policija," še opozarja Matija Kramar.
Dolenjski list pa se sprašuje, kdaj bomo spet z veseljem odprli vrata dimnikarju in se, ko ga srečamo, prijeli za gumb in ne samo za denarnico!
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se