© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
22. in 23. maj

Zakaj letos Festival cvička uvaja prispevek za obiskovalce?


dolenjski-list
K. J.
10. 5. 2026, 14.00
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

»Kako to, da letos vstop ni več popolnoma brezplačen?« je vprašanje, ki ga v zadnjih dneh pogosto slišijo organizatorji.

teden cvička.jpeg
I. V.
Organizatorji poudarjajo: S prispevkom želimo ohraniti kakovost dogodka. Na sliki so novomeški podžupan Urban Kramar, predsednik Zveze društev vinogradnikov Dolenjske Miran Jurak, Mitja Bobnar z Zavoda Novo mesto in Rado Trifković.

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

Odgovor je preprost: ker želijo obiskovalcem ponuditi še več.

Festival cvička se je v zadnjih letih močno razvil. Program je večji, glasbeni izvajalci bolj prepoznavni, kulinarična ponudba bogatejša, organizacija zahtevnejša. Letos festival prvič še izraziteje povezuje:

  • vinsko kulturo,
  • družinsko dogajanje,
  • vrhunsko zabavo,
  • lokalno gastronomijo,
  • in pristno dolenjsko identiteto.

Prispevek 10 € ni klasična vstopnina. Obiskovalec z njim prejme:

  • dva degustacijska bona,
  • spominski festivalski kozarec,
  • dostop do večernega dogajanja pod šotorom.

Organizatorji poudarjajo, da želijo s tem ohraniti kakovost dogodka, tudi v prihodnjih letih ter obiskovalcem ponuditi še boljšo festivalsko izkušnjo.

Svet24

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.