Na jugovzhodu Slovenije nimamo visokih gora, so pa zato hribi, veliko hribov. In v primežu vročinskih valov, ki smo jim priča v zadnjih letih, je skok na katerega izmed njih prav blagodejen. Res je, da bomo ob njihovi osvojitvi tudi kdaj zasopihali in spustili kako kapljo znoja, a je nagrada na vrhu vredna prav vsake izmed njih. Tudi zaradi blagodejne temperaturne razlike, saj je na vrhu Lisce, Gospodične in Gač, ki smo jih obiskali, najmanj pet stopinj Celzija manj kot v dolini.