Svetnik Pavlič župana Hudoklina pozval k odstopu


Včeraj bi morala biti v prostorih občine Šentjernej 27. redna seja, ki pa se je končala v uri in pol, po končani prvi točki dnevnega reda. Zataknilo se je namreč, ko je občinski svetnik Albert Pavlič predlagal razširitev dnevnega reda s petimi točkami.
»Na javni tribuni, ki je bila 19. junija, smo vsi prisotni občani sprejeli sklep, da se na prvi izredni ali redni seji razpravlja o perečih problemih v občini,« je pojasnil Pavlič.
Gre za problematiko zaprtja mostu v Mršeči vasi, kjer namerava občina zaradi dotrajanosti in nevarnosti podreti star lesen most in postaviti novega, betonskega, s čimer pa se mnogi ne strinjajo. Prav tako bi morali svetniki razpravljati o komunalnem prispevku, kanalščini in obdavčitvi okoliških vasi šentjernejske občine v zvezi z obdelavo in prevozom blata iz grezničnih gošč, o zaračunavanju vodovodne omrežnine v večstanovanjskih objektih in o smradu, ki se tudi v šentjernejske vasi širi z regijskega odlagališča odpadkov v Leskovcu.

»Želim, da se o teh temah javno razpravlja na seji, da bomo lahko svetniki opozicije občanom pojasnili, kaj je na stvari,« je dejal Pavlič in pokritiziral Hudoklina, ker se ni udeležil javne tribune, da bi lahko ljudem takoj odgovoril na odprta vprašanja. Župan je namreč povedal, da na javno tribuno ni bil vabljen, kar je Pavlič ostro zavrnil, saj so bili s posebnim letakom vabljeni prav vsi občani, preko 2.000 letakov je bilo razdeljenih po poštnih nabiralnikih. »Hoteli smo sklicati izredno sejo, pa smo bili obveščeni, da sta župan in direktor na dopustu,« je dejal Pavlič.
Po četrturni prekinitvi seje pravnica Klementina Zeme pojasnila, da ima sicer vsak svetnik pravico predlagati širitev dnevnega reda, a le, če so razlogi za to nastali po sklicu seje in če je bilo gradivo posredovano pred sejo. »Ker ta dva pogoja nista izpolnjena, torej sploh ni predpostavk, da glasujete o razširitvi dnevnega reda,« je pojasnila pravnica.
»Tematika je takšna, da nas vse zanima. Rad bi iz prve roke izvedel, kaj se na primer dogaja z mostom,« je pridal svetnik Janez Selak, Viktor Luzar pa je opozoril, da so svetniki o teh temah že govorili in glasovali in se sedaj ne morejo sprenevedati, o čem bodo razpravljali. »Potrebujemo gradivo. Če bi na te točke opozorili pred sejo, bi bilo drugače,« je pristavil Luzar.

»Občinski svetniki smo najvišjo organ v občini, mi odločamo in sprejemamo sklepe, tudi takšne, ki jih ljudje občutijo na položnicah, zato moramo o tem razpravljati. Sicer pa so ljudje na tribuni zahtevali, da o teh točkah ponovno razpravlja občinski svet. Na to temo je bilo zbranih tudi 1.300 podpisov občanov, a vam, g. župan, to očitno ne pride do živega. Vam bo pa 5. oktobra,« je bil oster Pavlič in pristavil, da bi bilo prav, da bi se že pred volitvami očistil politični prostor, zato je dal županu pobudo, naj odstopi še pred volitvami.
»Župan je sam izjavil, da bo, če se mu pri komunalnem prispevku dokažejo nepravilnosti, odstopil. Prav tako je zagotavljal, da ni nobene možnosti, da bi komunalni prispevek zmanjšali za več kot polovico, pa smo ga, za enega od časopisov pa je trdil, da si župan, ki ne zagotavlja enotnosti v občinskem svetu, ne zasluži plače. Torej je dovolj razlogov za odstop,« je svoj poziv obrazložil Pavlič. Njegove namige in predlog je župan seveda zavrnil.
Ker dnevni red ni bil razširjen v skladu s predlogom svetnika Alberta Pavliča, so po točki »vprašanja in predlogi« sejo zapustili opozicijski svetniki Albert Pavlič, Radko Luzar, Janez Selak in Darko Homan. Ker je bilo na seji prisotnih le 12 svetnikov, je bil z njihovim odhodom občinski svet po uri in pol nesklepčen, tako da je ostalo osem točk dnevnega reda neobdelanih.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se