© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Za pomoč ranljivim ciljnim skupinam


lokalno
4. 12. 2008, 00.00
Posodobljeno
10:11
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

ric_nm.jpg

##IMAGE-2219765##

Razvojno izobraževalni center Novo mesto skupaj s partnerji v okviru projekta Center vseživljenjskega učenja Dolenjska danes organizira posvet z naslovom Z dobrim partnerstvom v pomoč ranljivim ciljnim skupinam. Kot navajajo v RIC-u, je strokovni dogodek organiziran z namenom, da širši javnosti predstavijo dejavnosti, ki so v projektu Center vseživljenjskega učenja Dolenjska še posebej namenjene tistim odraslim, ki se iz različnih razlogov težje vključujejo v vseživljenjsko učenje. Pozornost bodo tokrat namenili se posebej potrebam in interesom starejših odraslih, zaposlenih z nizko stopnjo izobrazbe, manj izobraženih in odraslih s podeželja. Posvet bo tudi priložnost za izmenjavo izkušenj in predstavitev dobrih praks. Tako bodo predstavili učenje na Univerzi za tretje življenjsko obdobje v Ljubljani na RICevi Univerzi za tretje življenjsko obdobje, strokovno izobraževanje v Kovinotehni MKI d.o.o, spodbujanje osebnostne rasti v Zvezi svobodnih sindikatov, delovanje Mobilne svetovalne točke Svetovalnega središča NM v Grm Novo mesto - Center biotehnike in turizma, Zaposlitveni kotiček, dejavnosti Točk vseživljenjskega učenja od Loškega potoka do Fare in dejavnosti Društva podeželskih žensk Šmarjeta. Skupaj z udeleženci posveta bodo oblikovali smernice za spodbujanje vključevanja ranljivih skupin na 21 točkah vseživljenjskega učenja na področju regije.

Projekt Center vseživljenjskega učenja Dolenjska, v sklopu katerega je posvet organiziran, omogoča razširjeno delovanje svetovanja in informiranja, samostojnega učenja in vseh vrst učenja z informacijsko - komunikacijsko podporo za odrasle in mladino, s poudarkom na neformalnem učenju. V projektu izvajajo dejavnosti informiranja in svetovanja (Svetovalno središče Novo mesto), točke za vseživljenjsko učenje, vrednotenje neformalno pridobljenih znanj, mobilno svetovalno službo za Rome, vodeno kombinirano učenje računalništva v spletni učilnici in samoevalvacijo kakovosti v ISIO. Projekt poteka od leta 2008 do 2013.

Vse aktivnosti v projektu so dostopne vsem občanom in so brezplačne, saj so sofinancirane s strani Ministrstva za šolstvo in šport in Evropskih socialnih skladov.

Partnerji projekta:
- Center za izobraževanje in kulturo Trebnje,
- Ljudska univerza Kočevje,
- LokalPatriot - Multimedijski center Dolenjske,
- Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.