Trebanjska kuhinja zmaguje
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Turistična zveza Slovenije je letos prvič razpisala tekmovanje za Zlato kuhalnico za učence osnovnih šol od 6. do 8. razreda. Našo šolo, OŠ Trebnje, so predstavljali šestošolci Jan Gliha, Žan Gliha in Jaka Ostanek. V sredo, 19. maja, smo se udeležili tekmovanja na Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Izoli. Tekmovalo je 18 šol.
Tekmovanje je vključevalo predstavitev pisnega izdelka (plakata in zgibanke) ter pripravo dveh nacionalnih jedi: kmečke krompirjeve juhe in kuhanih ajdovih krapcev s skuto.
Ocenjevalno komisijo je sestavljalo pet članov. V oceno je bila vključena predstavitev pisnega izdelka (plakat in zgibanka), priprava delovnega prostora, mehanski in toplotni postopki priprave ter okus in serviranje jedi.
Naši trije kuharji so se odlično odrezali, saj so osvojili zlato priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo oktobra letos v Kranjski Gori. Bravo!
Mentorica: Irena Višček
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.